جاذبه های توریستی زامبیا

جاذبه های توریستی زامبیا

جاذبه های توریستی زامبیا

جالب است که مردم کشور ما سفر به کشورهای دیگر را به کشورهای توریستی آسیایی و کشورهای اروپایی خلاصه می دانند. اما در دنیا بسیار جا افتاده که برای داشتن تعطیلاتی خاص و به یاد ماندنی به تقاطی مانند قاره آفریقا سفر کنند. یکی از کشورهای قاره آفریقا که بسیار مورد توجه گردشگران در سراسر دنیا قرار دارد، زامبیا است. کشور زامبیا کشوری است که در مرکز قاره آفریقا با به سمت جنوبی این قاره قرار گرفته است و کشور 38 ام دنیا از نظر مساحت به شمار می رود و فقط حدود 11 میلیون نفر جمعیت دارد که به نسبت مساحت آن بسیار کم به شمار می رود. شهر لوساکا پایتخت این کشور آفریقایی است. یکی از مشهور ترین جاذبه های طبیعی در این کشور، رودخانه زامبیزی است که در چند کشور آفریقایی جریان دارد. رود زامبیزی از جمهوری دمکراتیک کنگو به آنگولا وارد شده و از آنجا به کشور زامبیا میرسد و پس از گذر از زامبیا به موزامبیک وارد شده و در نهایت وارد اقیانوس هند می شود. آبشار ویکتوریا نیز از جاذبه های طبیعی زامبیا به شمار می رود. در این مطلب به معرفی جاذبه های توریستی زامبیا می پردازیم.

 

آبشار ویکتوریا victoria falls

مشهور ترین جاذبه گردشگری زامبیا آبشار ویکتوریا است که به علت وسعت و عظمتی که دارد واقعا با شکوه بوده با ارتفاع حدود 108 متری از بزرگترین و زیبا ترین آبشارهای جهان و از نشانه های شکوه خلقت پروردگار است. همه ساله گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای دیدن این آبشار به زامبیا سفر می کنند. در سال 1855 دیوید لیوینگستون این آبشار را برای بار اول کشف کرد و آن را ویکتوریا نامید. این آبشار روی رودخانه زامبیزی در مرز دو کشور زامبیا و زیمبابوه به طور دقیق قرار گرفته است. ویکتوریا را عریض ترین آبشار دنیا میدانند.

آبشار ویکتوریا

 

پارک ملی لانگوا جنوبی South Luangwa National Park

آفریقا پر است از پارک های ملی که طبیعت گردان به دیدن آن ها علاقه دارند. پارک ملی لانگوا جنوبی در زامبیا هم از این موارد است که در آن امکان دیدار از نزدیک با زرافه ها و بوفالو ها برای توریست ها وجود دارد. گله های فیل هم در این پارک به وفور یافت می شوند. همچنین از گربه سانان نیز پلنگ ها در این پارک زندگی می کنند.

پارک ملی لانگوا جنوبی

 

پل آبشار ویکتوریا victoria falls bridge

با راه رفتن روی این پل می توانید زیبایی های آبشار ویکتوریا را به خوبی ملاحظه فرمایید . در حقیقت راه رفتن روی پل آبشار ویکتوریا و مشاهده منظره بی نظیر آبشار، از لذت های به یاد ماندنی سفر به زامبیا است.

پل آبشار ویکتوریا

 

دریاچه کاریبا، بزرگترین دریاچه مصنوعی جهان Lake Kariba

جالب است بدانید بزرگترین دریاچه مصنوعی دنیا با نام دریاچه کاریبا در زامبیا و اگر دقیق تر عرض کنیم بین کشور زامبیا و زیمبابوه قرار دارد که محدوده آن پر از انواع حیوانات مانند فیل، بوفالو، کرگدن، اسب آبی و انواع پرندگان است.

دریاچه کاریبا، بزرگترین دریاچه مصنوعی جهان

 

پارک ملی کافو Kafue National Park

این پارک هم از پارک های ملی زامبیا به شمار می رود. درحقیقت پارک ملی کافو با تنوع حیات وحش بی نظیر خود از بهترین جاذبه های توریستی زامبیا به شمار می رود.

پارک ملی کافو

 

در ضمن لازم به  ذکر است که نکات مثبت برای سفر به زامبیا این است که زبان رسمی آن انگلیسی است و در سفر به این کشور مشکلی از نظر زبان وجود ندارد.