چه غذاهایی باعث لاغری می شوند

چه غذاهایی باعث لاغری می شوند

چه غذاهایی باعث لاغری می شوند

امروزه با توجه به زندگی شهری و کم تحرکی و همچنین برنامه غذایی نامناسب، بسیاری از مردم دچار چاقی و اضافه وزن هستند. بسیاری از مردم به ویژه بانوان برای حفظ تناسب اندام و همچنین سلامتی قلب و عروق و پیشگیری از سکته و حمله قلبی، به فکر  کاهش وزن افتاده اند. بسیاری از غذاهای طبیعی می تواند یاری گر ما در روند کاهش وزن باشد. اما چه غذاهایی باعث لاغری می شوند؟ در ادامه این مطلب سایت به روز شو به این گونه غذاها اشاره خواهیم کرد.

مواد غذایی و خوراک های چربی سوز و لاغر کننده

بسیاری از مواد غذایی سالم هستند که طبیعی هم بوده و عوارض خاصی برای بدن ندارند و به مرور می توانند باعث کاهش وزن و سوختن چربی های بدن شوند و سلامت ما را تضمین کنند.

تاثیر مصرف فیبر در لاغری

برعکس آن چیزی که فکر می کنید برای لاغر شدن لازم نیست از غذاهای خوشمزه چشم بپوشید. بلکه میوه های خوشمزه حاوی فیبر به شما در لاغر شدن کمک می نمایند. مناسب است که روزانه یک تا چهار واحد بر حسب میزان گرسنگی و میلتان میوه مصرف کنید. اگر مواد غذایی نشاسته‌ ای مثل نان، پاستا‌ها و برنج مصرف می‌کنید حواستان باشد که از نوع کامل آن‌ ها استفاده کنید. سبزیجات خشکی مثل لوبیا قرمز و لوبیا سفید را فراموش نکنید.

خواص چای سبز در کاهش وزن

چای سبز ماده غذایی بسیار خوبی برای بهبود کیفیت سلامت انسان است. تحقیقات نشان داده که عصاره چای سبز، متابولیسم بدن را افزایش داده و به کاهش وزن کمک می‌ کند. این چای که در روحیه نیز تاثیر مثبت دارد، خواص ضد سرطانی نیز در داشته که از بروز بیماری های قلبی نیز جلوگیری می کند.

خواص لاغر کننده سیب

سیب نیز حاوی مقداری فیبر است که گفته می شود باعث افزایش احساس اشباع بودن می شود. خصوصا نوعی فیبر رژیمی به نام پکتین در آن وجود دارد که می تواند حس اشباع بودن را زیاد کند. هرچه این حس در شما بیشتر باشد، احتمال پرخوری کمتر خواهد بود.

تاثیر نارگیل در کاهش اشتها و لاغری

اگر قصد دارید میزان کربوهیدارت مصرفی خود را به منظور کاهش وزن کم کنید، نارگیل از میزان کم این ریزمغذی سود می برد. به عنوان مثال، یک قاشق غذاخوری از تکه های نارگیل شیرین نشده تنها 3.5 گرم کربوهیدارت دارد. از آنجایی که قند موجود در نارگیل خوشمزه است، به راحتی جذب می شود و فرآوری نشده است، می توانید به راحتی از این ماده غذایی در غذاها و اسموتی های خود استفاده کنید. نارگیل میوه ای مفید است، اما باید به میزان مصرف آن توجه داشته باشید. مصرف نارگیل در مقادیر کم می تواند تاثیر مثبتی در برنامه کاهش وزن داشته باشد.

خواص گریپ فروت در کاهش وزن

برخی محققان با آزمایش هایی دریافته اند که شرکت کنندگانی که با هر وعده غذایی یک نصفه گریپ فروت مصرف می نمودند، به طور متوسط 6/3 پوند وزن کم کردند. این تحقیقات اشاره بر این دارد که ویژگی‌های خاص غذایی موجود در این میوه سرشار از ویتامینC، باعث پایین آوردن سطح انسولین خون می شود که به کاهش وزن می انجامد. به یاد داشته باشید که اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، حتما از پزشک خود سوال کنید که احیانا گریپ فروت اثر منفی روی آنها نداشته باشد.

خواص کلم بروکلی در کاهش وزن

تحقیقات بسیاری رابطه کلسیم و کاهش وزن را به اثبات رسانده اند. کلم بروکلی نه تنها سرشار از کلسیم است، بلکه سرشار از ویتامین C می‌باشد که جذب کلسیم را نیز بالا می برد. این ماده غذایی همچنین سرشار از ویتامین A و فیبر است. این کلم که هر فنجان آن فقط 20 کالری در خود دارد، نه تنها با چربی ها مقابله می‌ کند، بلکه حاوی مواد گیاهی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از شما در مقابل بیماری ها محافظت می‌کند.

اما در پاسخ به سوال چه غذاهایی باعث لاغری می شوند، باید گفت تعداد این مواد غذایی طبیعی بسیار بالاست که به برخی در این مطلب سایت به روز شو اشاره کردیم و برخی نیز در حوصله این مطلب نمی گنجد.

چه غذاهایی باعث لاغری می شوند