جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه

جاذبه های توریستی استانبول ترکیه

جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه

استانبول در واقع توریستی ترین شهر ترکیه و محبوب ترین مقصد مسافران و گردشگران ایرانی است و به همین جهت بر آن شدیم به جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه در این مطلب اشاره نماییم. این شهر که بر بقایای قسطنطنیه بنا شده بزرگترین شهر ترکیه و مرکر اقتصادی و فرهنگی و گردشگری این کشور است. استانبول همچنین سومین شهر توریستی دنیا نیز هست. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند. این امر استانبول را در دنیا منحصر بفرد کرده که این شهر تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.

مسجد ایا صوفیه استانبول اصلی‌ ترین مکان دیدنی در این شهر می‌باشد. مسجد ایاصوفیه همچنین دارای زیباترین نوع معماری است. این بنا به عنوان معبد اصلی برای کاتولیک‌ها، ارتودکس‌هاس یونانی و مسلمانان بوده است. امروزه از این بنا به عنوان موزه استفاده می‌شود.

مسجد ایا صوفیه استانبول

 

بازار بزرگ قدیمی استانبول یکی دیگر از جاذبه های توریستی استانبول است. یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سر پوشیده در جهان است که در سال 1455 توسعه و گسترش یافته است. بیش از 3000 مغازه می تواند 400000 بازدید کننده را در طول روز به خود جذب کند. افراد می ‌توانند محصولات نادر و منحصر به فردی همچون ادویه‌ جات، چای، صنایع دستی، فرش، روغن ‌ها و سایر موارد را خریداری کنند.

 

کاخ دولما باغچه استانبول دیگر بنای دیدنی استانبول مرکز اصلی حکومت برای امپراطوری عثمان بین سال‌های 1856 و 1922 بوده است. این مکان بزرگ ‌ترین کاخ در کل ترکیه است. علاوه بر معماری سنتی اسلامی، این بنا ترکیبی از سبک باروک، روکوکو و دوره نئو کلاسیک می‌باشد.

کاخ دولما باغچه استانبول

 

یکی دیگر از مهم ‌ترین و قابل توجه ‌ترین معابد در این شهر، مسجد آبی استانبول است. این بنا دارای شش مناره است که در جهان بسیار نادر می‌باشد. این مسجد در قرن هفدهم ساخته شده است و از روی آب بسیار زیبا دیده می‌شود.

مسجد آبی استانبول

 

کاخ توپکاپی استانبول خانه‌ اصلی برای نسل سلاطین بزرگ بود. این سلاطین دارای همسران متعددی بودند که هر کدام از آن‌ ها در اتاق‌ هایی از این کاخ اقامت داشتند. این اتاق ‌ها در مجموع حرم‌ های عمارت را تشکیل می‌دادند. این کاخ نماد زیبایی از معماری اسلامی است.

کاخ توپکاپی استانبول

 

اما نباید از یاد برد که غذاهای ترکی یکی از جاذبه های اصلی شهر استانبول و کشور ترکیه هستند که حتما باید در سفر به این شهر و این کشور از این غذاهای لذیذ نهایت لذت را برد.