معرفی شرکت خودروسازی تسلا موتورز

معرفی شرکت خودروسازی تسلا موتورز

 

شاید تا همین یکی دو سال گذشته نیز اکثر مردم اسم خودرو های برقی شرکت تسلا را نشنیده بودند. آشنایی با این شرکت و محصولاتش هنوز هم محدود است و از این رو بر آن شدیم در ادامه روند معرفی شرکت ها و استارتاپ های فعال در زمینه تکنولوژی های نوین به معرفی شرکت خودروسازی تسلا موتورز بپردازیم.

شرکت تسلا موتورز Tesla Motors، یک شرکت خودروسازی با تمرکز بر تولید خودروهای برقی و قطعات مورد نیاز ترن های برقی است که در سال 2003 در کشور آمریکا تاسیس شده است. شرکت تسلا موتورز در سال ۲۰۰۳ توسط مارتین ابرهارد، جفری استرابل و ایلان ماسک تأسیس شد. ایلان ماسک الان هم به عنوا رئیس هیات مدیره و مدیر اجرایی این شرکت فعال است. سهام این شرکت خودرو سازی در بورس نزدک معامله می شود. 27 درصد سهام آن متعلق به ایلان ماسک، 27 درصد متعلق به تویوتا و 14 درصد سهام آن متعلق به شرکت خودرو سازی دایملر آ گ است. هم‌اکنون تنها، ارزش سهام دو شرکت گروه فولکس‌ واگن آلمان و تویوتا ژاپن بالاتر از این شرکت قرار دارد.

هدف اصلی تسلا تجاری سازی خودروی برقی بود. به این منظور کار خود را با تولید ماشین اسپرت لوکس آغاز کرد و سپس به سمت تولید ماشین‌هایی همچون سدان و خودروی کامپکت ارزان قیمت رفت. اولین تولید تسلا، خودروی تمام‌ برقیتسلا رودستر” است. این خودرو نخستین خودرویی است که از باتری یون لیتیومی در بازه بیشتر از 200 مایل (320 کیلومتر) برای هر شارژ استفاده می‌ کند. در پست های بعدی تک تک مدل های خودروهای این شرکت را معرفی خواهیم کرد.

طرح توسعه این شرکت به رونمایی کامیون های برقی تسلا رسیده است که به زودی به بازار عرضه خواهند شد. در پست های بعدی به تفکیک تک تک محصولات شرکت تسلا از جمله کامیون های برقی را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد و مزایا و نقاط ضعف آن ها را توضیح خواهیم داد.

کامیون های برقی تسلا