سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 

سئو چیست؟ چرا اکثر صاحبان مشاغل آنلاین یا افرادی که برای کسب و کار خود وبسایت ایجاد کرده اند از سئو استفاده می کنند؟ سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو دقیقا چه مزیتی برای ساست های کسب و کارها ایجاد می کند. در این مطلب فرآیند سئو را خدمتتان معرفی کرده و مزیت های آن را برای کسب و کار های آنلاین شرح می دهیم.

سئو چیست؟ SEO مخفف چه کلماتی است؟

سئو یا Search Engine Optimization که به صورت مخفف SEO نامیده می شود به معنای بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. حتما برای شما پیش آمده که دنبال موضوع یا چیز خاصی یا حتی کالای خاصی در گوگل یا سایر موتورهای جستجو بگردید. تا به حال دقت کرده اید که به صورت طبیعی شما اولین نتیجه  ای را که موتور جستجو برای شما نمایش می دهد را باز می کنید. نهایتا مواردی که در صفحه اول نتایج باشند را نیز باز خواهید کرد. یعنی رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو قطعا باعث می شود کسی که دنبال آن موضوع می گردد، مشتری سایتی شود که رتبه بهتری دارد. این مزیت یک رقابت شدید بین سایت ها ایجاد کرده تا بتوانند رتبه بهتری در نتایج موتور های جستجو داشته باشند. برای این کار هزینه های بسیار سنگینی نیز انجام می شود.

اگر یک سایت خوب طراحی کنید ولی در رتبه خوبی در موتورهای جستجو نداشته باشد و در نتیجه بازدید کننده هدفمند و واقعی نداشته باشد، مانند این است که یک هایپر مارکت بسیار خوب و پر از کالاهای عالی را در وسط کویری که ساکنی ندارد تاسیس نمایید. از این رو باید کاری کرد که به صورت هدفمند بازدید کننده واقعی به سایت وارد شود. این کار با سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو صورت می پذیرد.

چگونه سایت را بهینه سازی کنیم؟

این مورد البته اینقدر ساده نیست که در چند خط پاسخ بگنجد. اما فرآیند کلی به این صورت است که سایت باید از چند طریق بهینه سازی شودد.

اولین مورد بهینه سازی محتوایی است. یعنی باید محتوایی دست اول و کپی نشده در سایت قرار داده شود. به این کار تولید محتوا می گویند. بهتر است هر چه  می توانید مطالب بیشتری در سایت قرار دهید. اگر ساتی هر روز مطلب جدید داشته باشد سایتی به روز در نظر موتورهای جستجو به حساب می آید.

مورد دوم ایجاد لینک ویا لینک بیلدینگ برای سایت با کیوورد های مد نظر در سایت های دیگر است. البته باید سایت هایی برای این کار در نظر گرفته شوند که پیج اتوریتی و دامین اتوریتی بالایی داشته باشند. از این رو بهترین روش برای ایجاد لینک، خرید بک لینک از سایت های دیگر یا سفارش رپرتاژ آگهی به سایت های دیگر است. در پست های بعدی بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت.