بررسی فیلم Ready Player One

بررسی فیلم Ready Player One

ترجمه mahyjooon

فیلم Ready Player One قرار است در تاریخ 30 مارس 2018 به سینماهای آمریکا وارد شده. داستان در آینده ای “نه چندان خوب” اتفاق میافتد که در آن تنها جایی که میشود رفت Oasis است، دنیایی تماما مجازی که تقریبا همه وارد آن می شوند. در Oasis پس از مرگ خالقش، ماموریت بزرگی به بازیکنان داده میشود که باعث نجات یوزرهای دنیای مجازی Oasis خواهد شد. موضوع اصلی این فیلم علمی تخیلی که ما را درگیر خواهد کرد این است.

Oasis بصری خارق العاده و هیجان انگیز دارد، هر یک از شرکت کنندگان که آواتار خود را خودشان میسازند و فن آوری ای این دنیا به بازیکنان اجازه تعامل  در این دنیای مجازی را می دهد تا جایی که احساس در دنیای واقعی نیز حس کنند. به نظر می رسد که شما واقعا می توانید به این شخصیت ها، انگیزه های آنها، و محاکمات و مصیبت هایشان درک کنید. از آنجایی که من هنوز فیلم را ندیده ام و این همه حدس و گمان است، اما این فیلم اسپیلبرگ است که برای بسیاری از فیلم های موفق مشهور است.دنیای Oasis تماما CGI است، اما فوق العاده خوب انجام شده است، تا آنجا که من به سختی میتوانم با کلمات توصیف کنم. به نظر می رسد که آن را به عنوان اکثریت فیلم مورد استفاده قرار می دهند، که از نظر من هیچ اشکالی ندارد. دنیای مجازی پر از تخمیل زیبا و قوی است به همراه شخصیت های آشنا به عنوان آواتار و بازیگرهایی که آنها را هایی میکنند.

با وجود اینکه این فیلم مرا یاد سری فیلم های Tron می اندازد اما باز موضوع جدید و اصیلی دارد. تنها تفاوت بین فیلم Ready Player One وسری Tron این است که در Tron، جهانی که شخصیت های اصلی داستان از آن میایند زمان عادی خودمان است و همچنین آواتار ها و شخصیت ها یکی هستند.

در آخر باید به این نکته توجه کرد که برای استودیوهای فیلم، بسیار دشوار است که ایده های جدیدی ارائه دهند که جمعیت زیادی را به خود جذب کند. این باعث می شود که استودیوها فقط فیلم های مورد علاقه خود را از گذشته مرتبا بازسازی کنند، حتی فیلم های بسیار قدیمی مانند Blade Runner 2049. من مشتاقانه منتظر دیدن این فیلم هستم، خصوصا برای دیدن این که چه تغییراتی در آن بوجود آورده اند، امیدوارم در این زمینه تنها نباشم.