روش تشخیص عسل طبیعی و معرفی خواص عسل

روش تشخیص عسل طبیعی و معرفی خواص عسل

روش تشخیص عسل طبیعی و معرفی خواص عسل

از قدیم الایام عسل پای ثابت صبحانه نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر جهان بوده است. این ماده مفید از مظاهر قدرت خالق یکتاست. اما هر عسلی که در بازار موجود است یک عسل طبیعی و پر از خاصیت به شمار نمی رود. عسلی که طبیعی باشد خواص زیادی داراست که برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است که در این مطلب به برخی از خواص آن اشاره می نماییم. اما برای هر کسی راحت نیست که بتواند عسل طبیعی را از عسل غیر طبیعی تشخصی دهد. از این رو بر آن شدیم در این مطلب به روش تشخیص عسل طبیعی و معرفی خواص عسل بپردازیم.

خواص عسل در درمان آسم

ترکیب عسل و زنجبیل به همراه فلفل سیاه خاصیت درمان یا کاهش آثار آسم را دارد. این ترکیب به شدت خلط آور نیز می باشد و در تسکین برای سرفه، سرماخوردگی، گلو درد، و آبریزش بینی بسیار موثر است.

خواص عسل در جلوگیری از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی

همچنین عسل حاوی مواد ارزشمندی به نام فلاونوئید و آنتی اکسیدان ها است که به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها و بیماری های قلبی کمک می کند.

یکی دیگر از قویترین و مهم ترین خواص آن خاصیت آنتی بیوتیکی آن است .بر اساس تحقیقات انجام شده، از رشد باکتریهایی مثل استافیلکوک اورئوس و میکروب های مهاجم به دستگاه گوارش و قارچ هایی نظیر کاندیدا آلبیکانس جلوگیری می کند. یکی دیگر از بهترین خواص عسل، انرژی زا بودن آن است، عسل مثل نوشابه‌ ای انرژی زا کاملا طبیعی است.

روش تشخیص عسل طبیعی

برای یک فرد عادی تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی بسیار دشوار است. از این رو به ویژگی های عسل طبیعی اشاره باید کرد تا اگر عسلی این ویژگی ها را نداشت غیر طبیعی تشخیص داده شود.از مهم ترین تفاوت های بین عسل طبیعی و تقلبی، میزان چسبندگی آن است. باید در نظر داشته باشید که عسل طبیعی چسبندگی بسیار زیاد داشته و غلظت آن زیاد است. نوع درجه یک عسل طبیعی کاملا شیرین و خوشبو بوده و رنگی متمایل به سرخ دارد. البته رنگ عسل به گل هایی که زنبور روی آن ها می نشیند نیز بستگی دارد. همچنین هنگامی که نوع طبیعی عسل را در یک ظرف شیشه ای می ریزید، تمام سطح شیشه باید رنگ یکنواختی داشته باشد. انواع تقلبی در کنار رنگ و مزه و نامطلوب، برای سلامت عمومی بدن مشکل ساز خواهند شد و خواص درمانی عسل طبیعی را نیز هرگز دارا نمی باشد.

روش تشخیص عسل طبیعی و معرفی خواص عسل