غذاهای محلی کیش جزیره زیبای خلیج فارس

غذاهای محلی کیش جزیره زیبای خلیج فارس

غذاهای محلی کیش جزیره زیبای خلیج فارس

کشورمان ایران از نظر تنوع غذایی واقعا منحصر به فرد است و توریست های خارجی از غذاهای محلی مناطق مختلف کشورمان لذت خاصی می برند. اما کیش به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشور نیز دارای غذاهای محلی خاص خود می باشد. قطعا توصیه می شود که در سفر به این جزیره، غذاهای محلی کیش را نیز میل فرمایید. در ادامه این مطلب بیشتر با این غذاها یعنی غذاهای محلی کیش جزیره زیبای خلیج فارس آشنا می شویم.

 

مضروبه غذای محلی کیش

اگر به ماهی و غذاهای دریایی علاقه دارید مضروبه غذای محلی کیش را از دست ندهید. مضروبه غذایی است که بر پایه ماهی پخته می ‌شود. اما ترکیب شدن ان با سیر و نوعی از سبزی معطر و تازه طعم جدید و متفاوتی به ماهی سرخ شده در تابه خواهد داد. بدون شک ترکیب ماهی، سیر و سبزی ترکیب وسوسه ‌انگیزی برای یک غذای محلی خواهد بود.

مضروبه غذای محلی کیش

 

سمک مشوی غذای سنتی کیش

دیگر غذای بر پایه ماهی در کیش سمک مشوی می باشد که یکی از ساده‌ ترین غذاهای محلی کیش است و در واقع همان ماهی سرخ شده در تابه است، با این تفاوت که در آن انواع ادویه‌ های عربی استفاده شده که همین منجر شده تا سمک مشوی در اصل غذایی عربی به حساب بیاید.

سمک مشوی غذای سنتی کیش

 

مرگوگ یا موقوق

اما شاید معروف ترین غذای محلی کیش مرگوگ یا مرقوق باشد که بسیاری از مسافران و گردشگران علاقه مند میل کردن آن هستند. در یک پرس از غذای مرگوگ، شما باید انتظار خوردن سبزیجاتی مانند بادمجان، پیاز، سیر، گوجه فرنگی، سیب ‌زمینی و فلفل سبز تند را داشته باشید. همچنین در کنار این سبزیجات گوشت‌ با استخوان نیز وجود دارد که همگی با ادویه ‌های مخصوص جنوبی پخته می ‌شوند. نکته مهم در این غذا این است که سبزیجات و گوشت ابتدا جدا پخته و طعم ‌دار می ‌شوند، آن‌ گاه در آخر به هم اضافه می ‌گردند.

مرگوگ یا مرقوق

 

اما اگر دنبال میل کردن این غذاها هستید به طور معمول آن ها را در رستوران ها نخواهید یافت. خانه بومیان کیش چندسالی‌ است که رونق یافته و به عنوان یک جاذبه تاریخی فرهنگی جزیره کیش شناخته می ‌شود. در این خانه می ‌توانید غذاهای محلی کیش را که خود از جاذبه های کیش به شمار می روند، سفارش دهید و میل فرمایید.