جاذبه های توریستی کیش مروارید خلیج فارس

جاذبه های گردشگری پنانگ مالزی

جاذبه های توریستی کیش مروارید خلیج فارس

جزیره کیش به حق به عنوان مروارید خلیج فارس نامیده شده است. جاذبه های توریستی کیش بسیار پرتعداد و متنوع است که سفر به این جزیره را برای هر گردشگری اعم از داخلی و خارجی جذاب می نماید. با توسعه هتل ها و مکانهای اقامتی در کیش، بهترین فرصت فراهم شده که هموطنان عزیز و گردشگران خارجی اقامتی ارام و دلچسب در این جزیره داشته و از جاذبه های توریستی کیش مروارید خلیج فارس دیدن نمایند.

ما ایرانی ها به ویژه بانوان ایرانی در سفر به هر جایی وقت زیادی را در بازارهای آن منطقه به خرید می گذرانند. کیش پر از بازارهای زیبا و شیک و با اجناسی بسیار متنوع است. بازارهای پردیس 1 و 2، مرکز تجاری کیش، ونوس، مرجان، زیتون، مروارید، مریم و پانیذ از معروفترین بازارهای کیش نیستند.

آب انبار سنتی پنج بادگیر کیش از دیگر جاذبه های توریستی کیش است که اکنون تنها به صورت یک آب انبار نمایشی درآمده است، به طوری که مسیر پاشیر آب انبار عوض شده تا بازدیدکنندگان بتوانند از داخل محوطه‌ های آبگیر آن بازدید کنند.

پلاژ ها و کلوب های تفریحی ساحلی مخصوص بانوان و آقایان بصورت مجزا در جزیره کیش از بهترین امکانات تفریحی این جزیره است. در شمال شرقی جزیره مجموعه تفریحی ساحلی و پلاژ آقایان با مساحتی در حدود 10000 مترمربع واقع شده است . این مجموعه شامل امکانات و خدماتی همچون پلاژ آقایان ، 3 باب زمین والیبال ساحلی ، یک باب زمین فوتبال ساحلی ، امکانات قایقرانی پاروئی ( کانو- تورینگ ) ، دوش های سرپوشیده وروباز ،  رختکن ، اتاق ماساژ ،  بوفه ، نمازخانه می باشد. پروژه کلوب بانوان کیش در شهر کیش در کنار اسکله ای نیم دایره شکل در داخل دریا و در ساحل جانمائی شده است .این ساختمان با ایده ی اصلی که بر اساس محدودیت دید به داخل محدوده ی پلاژ از اطراف برای بانوان طراحی شده است و در اصل سایه بانی است که بصورت سطحی شیب دار بر پلانی نیم دایره که تمام کننده ی اسکله موجود است بر سازه ای فلزی دارای سطح پوشش 5/42 متر و ارتفاع 18 متر که هر 22/5 متر تکرار میشود و با سازه ی سبک فلزی پوسته را ایجاد کرده و کاربری های خدماتی و رفاهی شامل استخر و سالنهای ورزشی ، سالنهای مد و آرایشگاه در زیر این پوسته با سازه ای جانمائی شده است و ساحلی را در حدود 20 هزار متر مربع در محدوده ی پوششی سقف ایجاد کرده است که استفاده از این فضا را برای بانوان به صورت آزاد امکان پذیر کرده است .

پارک ساحلی مرجان کیش نیز که در شرق جزیره کیش واقع شده، یکی از زیباترین مراکز دیدنی کیش و زیباترین ساحل سرسبز جزیره کیش است. مجموعه تفریحی پارک دلفین ها نیز با مساحتی حدود 100هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قرار دارد.

شهر تاریخی حریره و کشتی یونانی نیز دو مورد از جاذبه های گردشگری کیش هستند که به همه هموطنان توصیه می گردد در سفر به کیش دیدن شهر حریره را را از دست ندهند.