آشنایی با تفریحات ساحلی در جزیره کیش

آشنایی با تفریحات ساحلی در جزیره کیش

آشنایی با تفریحات ساحلی در جزیره کیش

کیش مروارید خلیج فارس با داشتن سواحل نیلگون و بسیار زیبا در خلیج فارس، قابلیت بالایی در جذب گردشگران به ویژه گردشگری تفریحی دارد. خوشبختانه زیرساخت های این کار یعنی امکانات لازم برای اتنواع تفریحات ساحلی در این جزیره کشورمان فراهم شده است. این امکانات می تواند گردشگران ایرانی را قانع کند که برای تفریحات ساحلی می توانند به جای کشورهای همسایه به کیش زیبای خودمان سفر کنند. همچنین این امکانات به قدری به روز است که بتواند برای گردشگران خارجی نیز جذاب باشد و در جذب گردشگر خارجی نیز کمک شایانی نماید. در این مطلب قصد داریم به آشنایی با تفریحات ساحلی در جزیره کیش بپردازیم که شامل کیبل اسکی، بنانا، اسکی روی آب، اسکوتر غواصی، فلای برد، شاتل و … می شود. با ما همراه باشید.

 

بنانا کیش

شاتل و بنانا و تیوب های تندرو، به صورت انفرادی و گروهی انجام می شود و از بهترین و محبوب ترین تفریحات کیش میان گردشگران محسوب می شوند.روال کار به این صورت است که شما سوار بر این تیوب ها شده و توسط قایقهای تندرو ی جت بوت با سرعت بسیار بالایی بر پهنه دریا کشیده می شوید و لحظاتی پر از هیجان را سپری خواهید کرد.لازم است بدانید که افرادی که قصد دارند این تفریح را تجربه کنند بهتر است از ماهیچه هایی کاملا قوی و نیرومند برخوردار باشند و زیرا هنگام دور زدن قایق نیروی گریز از مرکز آنها را به داخل دریا پرتاب می کند و آن ها باید مقاومت کنند که در آب نیافتند. البته نباید نگران بود، زیرا که پرت شدن در آب شور و تجربه ی هیجانی وصف ناشدنی است. همچنین گفتنی‌ است شاتل و بنانا دارای ایمنی بالایی بوده و افراد باید جلیقه هایی مخصوص را به تن کرده که به وسیله غریق نجات ها مرتبا کنترل می شوند. شاتل و بنانا کیش به صورت یک نفره، 2 الی 4 نفره و همچنین 5 الی 7 نفره انجام می پذیرد و بر اساس تعداد افراد هر سانس قیمت گذاری صورت می گیرد.

بنانا کیش

 

شاتل کیش

یکی از هیجان انگیزترین تفریحات کیش شاتل است که هم بصورت دسته جمعی و هم تک نفره می توان آن را انجام داد، این تفریح به این صورت است که شما سوار بر این تیوبها شده و با قایق های تندرو، با سرعت بسیار بالایی روی سطح دریا کشیده می شوید، مطمئن باشید که هیجان وصف ناپذیری را تجربه خواهید کرد. شاتل سواری ورزشی پر از هیجان و لذت بخش می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر قصد سوار شدن به شاتل را دارید باید ماهیچه های قوی داشته باشید، چرا که هنگام دور زدن قایق نیروی گریز از مرکز آنها را به داخل دریا پرتاب میکند و سوار کاران باید مقاومت کنند که در آب نیافتند. البته پرت شدن در آب شور و هیجانی بی نظیری دارد که باید حتما تجربه کرد… .

شاتل در کیش از چهار ساحل مختلف انجام می شود. کلوپ های این سواحل از نظر امکانات و خدمات تفاوتی ندارند. در هر ساحل کلوپ های ۵ ستاره طرف قرارداد با سامانه کیش تخفیف سرویس دهی کامل را انجام می دهند.

ساحل اسکله تفریحی کیش : این ساحل یکی از پر جنب و جوش ترین سواحل تفریحات دریایی کیش است و کلوپ های این قسمت جزیره کیش به طور منظم سرویس دهی خود را انجام می دهند. این ساحل به اکثر هتل ها و بازار های کیش نزدیک است و برای رسیدن به این ساحل چند دقیقه پیاده روی کافی است. ساحل اسکله تفریحی در شمال شرق جزیره واقع شده و محل مناسبی برای خوش گذرانی است.

ساحل مرجان کیش : این ساحل یکی از زیباترین سواحل جزیره کیش است و شهرت جهانی دارد. دلیل این شهرت علاوه بر زیبایی، امکان تیوپ سواری روی آبهای شفاف مرجانی است.

ساحل سیمرغ کیش : این ساحل در مجاورت ساحل مرجان، در شرق جزیره کیش واقع شده است. شاتل یا تیوپ سواری روی دریا در این قسمت از جزیره هم در سایت بیگ کورال انجام می شود که غنی از مرجان های زنده است.

ساحل دامون کیش : این ساحل در شمال جزیره کیش قرار دارد و به دلیل عبور کشتی های بزرگ تجاری محل جذابی برای سوژه های عکاسی است. سرویس رفت و ترانسفر رایگان برای استفاده از شاتل در کیش سرویس رفت یا ترانسفر به کلوپ تفریحات دریایی جهت استفاده از تفریح شاتل در کلوپ های مشخص شده رایگان است.

شاتل کیش

 

فلای برد کیش

فلای بورد وسیله ای است که با اتصال به یک جت اسکی، شخص را بر روی هوا معلق نگه می دارد و با پمپاژ و فشار آب به او اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی را می دهد. این وسیله ابتدا در مسابقات جهانی جت اسکی در چین در سال 2011 معرفی شد و به طور رسمی از ماه می سال 2012 در دسترس عموم قرار گرفت. با این وسیله ورزشی تفریحی-آبی می توان در بالای سطح آب تا ارتفاع 12 متر آزادانه پرواز کرد و با شیرجه به داخل آب و بیرون آمدن نمایشهای جذاب و چشمگیری را خلق کرد. فلای بورد نیروی محرکه لازم برای انجام چنین مانورهایی را از جت اسکی میگیرد. جت اسکی این نیروی محرکه را توسط شیلنگ 18 متری فلای بورد به نازلهایی که در زیر تخته فلای بورد قرار گرفته اند هدایت و کاربر میتواند این نیروی جلوبرنده را کنترل نماید.

فلای بورد دارای شناوری است که به کاربر اجازه می دهد تا از این وسیله ورزشی با اطمینان بیشتر استفاده کند. جت اسکی در تمام طول مدت استفاده از دستگاه، بر روی آب شناور بوده و به هر طرف که کاربر حرکت کند بدنبال وی کشیده خواهد شد. دیدن نمای جدید و زیبایی از جزیره کیش بوسیله فلای برد، اوج هیجان و حس آرامشی بی نظیر را در آسمان آبی و روی آب های زلال و زیبای خلیج همیشه فارس تجربه خواهید کرد.

فلای برد کیش

 

اسکوتر غواصی کیش

یکی از جدید ترین تفریحات دریایی جزیره کیش،اسکوتر غواصی میباشد.اسکوتر غواصی سال 1390 در جزیره کیش برگزار شده است.اسکوتر غواصی جزیره کیش برای مهمانان تور کیش که تجربه غواصی نداشته اند این موقعیت را برای این افراد فراهم کرده است. اسکوتر غواصی در جزیره کیش از رده سنی 12 به بالا میباشد.نوجوانان میتوانند این تجربه لذت بخش را در جزیره کیش استفاده کنند. نگران خطرات نباشید چرا که یک مربی کارآزموده راهنمای شماست و در این غواصی مهیج با دستگاه اسکوتر دریایی شما را تا عمق ۱۰ متری زیر آب همراهی می کند.

اسکوتر غواصی نیازی به گواهینامه و بلد بودن شنا ندارد. در نظر داشته باشید که اسکوتر دریایی مخصوص افراد ۱۲ سال به بالا با قد حداقل ۱۵۰ سانتی متر است و برای خانم ها نیز محدودیتی وجود ندارد. دیدن موجودات جالب و حتی لمس آنها و از همه جالب تر گرفتن سلفی با آنها می تواند هیجان انگیزترین کاری باشد که تاکنون کرده اید. پس به هیچ وجه اسکوتر زیردریایی را از دست ندهید. وسایل مورد نیاز برای اسکوتر غواصی : مایو، حوله و دمپایی است.

عدم پذیرش برای سوار شدن اسکوتر غواصی به شرایط زیر است : بیماری قلبی، بیماران دارای فشار خون، بیماران تنفسی، بیماران دارای سرع، کسانی که عمل جراحی (سه ماه قبل) داشته اند و خانم های باردار

برای استفاده از اسکوتر زیر دریایی و تجربه کردن هیجانی جدید باید به  انتهای بلوار ساحل، بعد از پارکینگ مراجعه کنید

اسکوتر غواصی کیش

 

کیبل اسکی کیش

پارک کیبل اسکی کیش یا همان اسکی روی آب یکی دیگه از ورزش های آبی کیش است که بسیارمورد توجه گردشگران تور کیش قرار گرفته است. این مجموعه از بزرگترین و اولین کیبل اسکی در منطقه خاورمیانه است و در یکی از زیباترین نقاط ساحل نقره فام شرقی کیش با درختان نارگیل فراوان و درختان لور قدیمی ، با آلاچیق های متعدد در طول ساحل، نزدیک اسکله بزرگ تفریحی و پلاژ آقایان واقع شده است.

کیبل اسکی کیش بزرگترین کیبل اسکی جهان و نخستین سایت اسکی روی آب خاورمیانه در جزیره کیش است . طول کیبل اسکی در کیش 860 متر و عرض آن به 160 متر می‌رسد. به منظور سرویس دهی به علاقه‌مندان این ورزش، 5 برج در خلیج فارس نصب شده است که با سرعت 28 تا 62 کیلومتر در ساعت، امکان سرویس دهی به 12 نفر را به طور همزمان دارد.

مجموعه کیبل اسکی کیش شامل دفتر رزرواسیون، امکانات کامل رختکن و دوش، سکوی شروع، اتاق آموزش و فروشگاه لوازم و تجهیزات ورزشی مخصوص کیبل اسکی میباشد. به علاوه در اطراف این مجموعه رستوران و کافی شاپ جهت رفاه استفاده کنندگان قرار داده شده است.این ورزش آسان، ایمن و لذت بخش، شرایط سنی خاصی نداشته و همه می توانند از 3 سال تا 93 سال از آن لذت ببرند. پارک کیبل اسکی کیش جاذبه ای است که به راحتی نمی توان از رفتن به آن صرف نظر کرد.

کیبل اسکی کیش