به چه ترتیبی لوازم آرایشی را روی صورت بگذارید؟ (قسمت دوم)

به چه ترتیبی لوازم آرایشی را روی صورت بگذارید؟ (قسمت دوم)

 

لوازم آرایش بسیارند و خوب است که قبل از خرید چند نوع مدل کرم پورد و ریمل، سعی کنیم نظر دیگران را در مورد کالای مورد نظر بپرسیم و حتی در نظرهای آمازون نگاه کنید که چند ستاره به مداد چشم میبلین Meybeline داده شده. حالا اگر فکر میکنید که کلی لوازم آرایش دارید و نمیدانید از کدام شروع کنید این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا بدارید که به چه ترتیبی لوازم آرایشی را روی صورت بگذارید. در مطلب قبلی گفتم که مراحل لوازم بهداشتی به چه صورت است. حالا بریم سراغ لوازم آرایشی (قبل از هر چیز صورتتان تمیز باشد و بهتر است مراحل قسمت اول را رفته باشید).   

 1. اولین چیزی که باهاش شروع میکنیم پرایمر است (Primer) که اصل کارش یکسان سازی و روشن کننده صورت است. پرایمررنگ خاصی ندارد و صورت را چرب نمیکند، بلکه برای مراحل بعدی مرطوب میکند.
 2. مرحله بعد از آن foundation یا کرم پودر است. در استفاده از آن زیاده روی نکنید و اگر تحت هر شرایطی فکر میکنید که این کرم ها برای پوستتان سنگین است از کرم های bb و cc استفاده کنید.
 3. همزمان با کرم پودر میتوانید کانسیلر اسفاده کنید. کانسیلر را به میزان کم و فقط با یک درجه روشنتر از پوسستان بصورت مثلثی زیر چشمتان بکشید و با کرم پودر کل صورت را یکدست کنید.
 4. این از زیرساخت، حالا نوبت رنگهاست. در اینجا میتوانید اول سراغ کانترContour (تیرگی زیر گونه و دور صوت برای کوچک کردن و فرم دادن صورت) بروید.
 5. و بعد  رژگونه (Blush).
 6. پرایمری که برای صورت زدید، الان برای چشم نیز نیاز دارید اما پرایمر چشم با پرایمر صورت فرق دارد. اگر در دست ندارید میتوانید از پنکیک استفاده کنید.
 7. همچنین پنکیک برای جلوگیری از چرب شدن صورتتان است و باید لایه ی بسیار ظریفی از آن را به صورتتان بزنید.
 8. آلان صورت شما آماده برای آرایش چشم است. سایه، مداد و ریمل.
 9. ابرو فراموش نشود.
 10. خط لب و رژ لب مرحله ی پایانی میباشد مگر آنکه…
 11. مراسم مهمی باشد و به هایلایتر یا روشنکننده نقطه ای نیاز پیدا کنید.

عکس زیر راهنمایی در زمینه هایلایت، کانتور و رژگونه است.

حرف آخر:

فکر نکنید برای آرایشی بی نقص نیاز به تمام موارد بالادارید، بلکه یک عدد کرم bb، مداد چشم به همراه براق لب رنگی، به شما جلایی خوب و بی دردسر میدهد. کمی با نشگون گرفتن هم میتوانید رنگ به صورتتان بیاورید.