چگونه رتبه الکسا را بهبود ببخشیم؟

چگونه رتبه الکسا را بهبود ببخشیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه رتبه الکسا را بهبود ببخشیم؟ ابتدا باید با پارامترهای تعیین رتبه الکسا آشنا شویم. اولین موردی که لازم به ذکر است این است که رتبه الکسا، بر اساس میزان ترافیک بازدیدکنندگان برای سایت ها تعیین می گردد. یعنی سایتی که مثلا رتبه 1 را دارد بیشترین ترافیک بازدیدکنندگان را دارد. برای هر سایت یک رتبه بین المللی و یک رتبه برای کشوری که در آن بیشترین بازدید کننده را دارد، ارائه می گردد.

به طور معمول سایت هایی که به خوبی بهینه سازی شده اند، بازدیدکننده بیشتری دارند و بازدیدکنندگان آن ها نیز هدفمند از طریق موتورهای جستجو جذب می شوند. از این رو این سایت ها سایت های موفقی می باشند. رتبه الکسای این سایت ها نیز بسیار خوب است. بدین ترتیب می توان گفت یکی از بهترین راه های بهبود رتبه الکسای یک سایت، سئو سایت یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو است.

همچنین راه هایی هم هست. مثلا برخی از سایت های بازدید ساز بازدید می خرند. این روش ها شاید در برخی موارد جواب دهد. اما در کل روش هایی صحیح برای کشاندن بازدید کننده هدفمنت به سایت نیست و نتیجه خوبی هم در بازاریابی برای سایت ندارد.

اما راه هایی مانند قرار دادن بنر تبلیغاتی در سایت های پر بازدید وجود دارد که می تواند بازدید کننده واقعی و هدفمند را به سایت بکشاند. این کار بسیار خوب است و می تواند رتبه الکسا را به صورتی بهبود دهد که بازدید کننده و مشتری واقعی را به سایت بکشاند.