چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیم

چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیم

چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیم

هر بانویی که موهبت مادر شدن را تجربه می کند، باید روش های تربیت و تعامل کردن با بچه را به خوبی بداند. غذا دادن به فزرندان به ویژه فرزندان کوچک لجباز می تواند چالشی برای مادران محسوب شود. سوالی که این مادران مرتب می پزسند این است که چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیرم؟ بسیاری از بچه ها بدغذا و لجباز هستند و تعامل با آن ها روش خاص خود را دارد. درادامه بیشتر توضیح می دهیم که چگونه غذا دادن به فرزند را با دردسر کمتری انجام دهیم و چگونه با غذایی سالم سلامت وی را تضمین کرده و غذایی خوشمزه و باب طبع وی را برایش آماده کنیم؟

اولین نکته این است که باید غذایی برای فرزند خود بپزیم که همه آن را دوست دارند. مساله دیگر این است که مطلوب است به فرزند خود حق انتخاب بدهیم. در نظر داشته باشید که اگر شما به کودکانتان گزینه های زیادی برای انتخاب غذا بدهید، آنان غذای بیشتری خواهند خورد.

برای اینکه غذای باب طبع تری به بچه ها بدهید، تا می توانید درباره اینکه بچه ها از چه غذاهایی لذت می برند اطلاعات جمع آوری کنید. از فرزندان خود بپرسید در مهمانی چه غذایی را دوست داشتند .از آنان بپرسید غذای مورد علاقه شان کدام است یا حتی اینکه برای شام چه غذایی دوست دارند.

تنوع مثبت را در دستور غذاها اعمال کنید. حتی اگر یک غذا را تهیه می کنید، سعی کنید آن را متفاوت و با دستورهای جدید تهیه کنید. اگر شما دیروز برنج و گوشت درست کردید، امروز گوشت کبابی آماده کنید یا گوشت را با مخلفات جدید جدیدی بپزید. سعی کنید از تکرار بیش از اندازه یک چیز پرهیز کنید.

بچه ها برای رشد مناسب و سلامت بیشتر به غذاهای سالم تر نیاز دارند. از این رو سبزیجات، میوه ها، حبوبات، گوشت های مورد علاقه ی فرزندانتان را پیدا کنید و سعی کنید از ترکیب آنها در هر وعده غذایی یا یک وعده در میان، استفاده کنید. مثلا میوه های مورد علاقه شان را در یک روز و سبزیجات را در روز بعدی استفاده کنید.

چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیم

در اینجا اصول رفتار با فرزند را هم باید به خوبی رعایت کنید. باید بتوانید فرزندان خود را به خوبی متقاعد کنید که یک بار هم شده حداقل غذا را امتحان کنند. همچنین می توانید مشوق هایی مانند جایزه برای فرزندان خود در نظر بگیرید. سعی کنید در قبال امتحان کردن یک غذای جدید به کودک خود پاداش بدهید. می توانید بگویید: اگر از غذای جدیدی که درست کردم امتحان کنی، می توانی خوراکی محبوبت را بخوری. مجبور نیستی همه اش را بخوری، فقط امتحانش کن.

حتی برای بزرگسالان هم زیبایی غذا ترغیب کننده و جذاب و حتی اشتها اور است.  سعی کنید غذای بچه ها را به بهترین شکل تزئین کنید. بیشتر وقتها تفاوت بین غذایی که بچه ها دوست دارند یا نه در شکل ظاهری است. اگر غذا خاکستری، سیاه یا چسبناک بنظر برسد احتمالا بچه ها به غذا نزدیک نخواهند شد. سعی کنید با اضافه کردن رنگ و ترکیب با چیزهای دیگر، ویژگی های نامطلوب آن را بپوشانید. بهتر است غذا را به یک شکل سرگرم کننده در بشقاب تزئین کنید، اگر می توانید تصاویر و حیوانات را با غذا بسازید. هرچیز ساده ای می تواند آنان را مشتاق به امتحان کردن کند.

در این مطلب نکاتی در مورد چطور غذای مورد علاقه بچه ها را بپزیم را توضیح دادیم. در ادامه بخش نکات مادری و پرورش فرزند، بیشتر در مورد این گونه مسائل صحبت خواهیم نمود.