جاذبه های توریستی انگلستان

جاذبه های توریستی انگلستان

جاذبه های توریستی انگلستان

اگر به این کشور سفر کنید متوجه می شوید که جاذبه های توریستی انگلستان بسیار متنوع است و همین تنوع باعث شده ه این کشور یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران ازسراسر دنیا باشد. بسیاری از جاذبه های گردشگری انگلیس ساخته دست بشر بوده و شامل بناها، پل ها و آثار تاریخی نیز می شود. برخی دیگر از جاذبه های توریستی انگلیس اما جاذبه های طبیعی به شمار می روند که برای علاقه مندان طبیعت بسیار جذاب هستند. در ادامه بیشتر به دیدنی های کشور انگلستان می پردازیم.

استون هنج Stonehenge

از دیدنی ترین جاذبه های تاریخی انگلستان، استون هنج است که منطقه ای مملو از سنگ های غول پیکر ایستاده است که طبق تخمین باستان شناسان، در حدود 1500 تا 3000 سال قبل از میلاد مسیح در این محل قرار داده شده اند. باستان شناسان این سنگ ها را متعلق به عصر برنز می دانند. اما هرگز نتوانسته اند هدف و دلیل پیدایش این بنا را متوحه شوند. اما برخی احتمال می دهند ساکنان این منطقه در دوران باستان از این مکان به عنوان محلی برای عبادت استفاده می کرده اند.

استون هنج Stonehenge

کاخ باکینگهام Buckingham Palace

کاخ باکینگهام پالاس از دیدنی ترین قصرهای سلطنتی موجود در دنیا به شمار می رود. در سال 1705 میلادی این کاخ محل زندگی یکی از دوک های باکینگهام بوده و امروزه ملکه الیزابت ملکه انگلستان در آن زندگی می کند. در این عمارت بزرگ و باشکوه 775 اتاق و 78 سرویس بهداشیت وجود دارد. البته مردم و گردشگران نیز می توانند از این بنای دیدنی بازدید کنند.

کاخ باکینگهام Buckingham Palace

پل لندن London Bridge tower

پل لندن با که در سال 1886 پس از 8 سال پروسه ساخت و ساز، به بهره برداری رسید، در واقع بین 2 برجک قرار داشته و از معروف ترین پل های متحرک جهان می باشد و روی رودخانه تیمز قرار گرفته است. وقتی اهرم مخصوصی فشرده شود، این پل از وسط به دو نیم تقسیم شده و هر دو سمت آن به سوی آسمان می ایستد. این پل متحرک از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری انگلستان به شمار می رود.

پل لندن London Bridge tower

چرخ و فلک چشم لندن London Eye

این چرخ و فلک بسیار عظیم که در کرانه رودخانه تیمز لندن قرار گرفته و بسیار آرام می چرخد، امکان دیدن مناظر بسیار زیبایی از شهر لندن برای گردشگران فراهم شده است. چرخ و فلک چشم لندن را از اصلی ترین جاذبه های توریستی انگلیس می دانند. این چرخ و فلک بزرگ ارتفاعی حدود 135 متر داشته و دارای 32 کابین شیشه ای برای دید بهتر از مناظر شهر می باشد.

چرخ و فلک چشم لندن London Eye

دانشگاه کمبریج Cambridge University

از معروف ترین دانشگاه های جهان دانشگاه کمبریج است که تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا همه ساله قصد دارند با اخذ پذیرش از دانشگاه کمبریج به تحصیل در آن بپردازند. اصلا شهر کمبریج انگلستان شهرتش را به دانشگاه کمبریج مدیون است.

دانشگاه کمبریج Cambridge University

بیگ بن و برج الیزابت Big Ben and Elizabeth Tower

ساعت بیگ بین ساعت شاخص در زمان بندی بین المللی و سمین ساعت ایستاده جهان از جاذبه های توریستی لندن پایتخت انگلستان به شمار می رود و به نوعی آن را نماد و سمبل شهر لندن هم می دانند.برجی که این ساعت روی آن قرار گرفته را برج  الیزابت می نامند که ساخت آن در سال 1858 میلادی به اتمام رسید و سالانه تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به دیدار آن می آیند.

بیگ بن و برج الیزابت Big Ben and Elizabeth Tower

صخره های بیرهام Brimham Rocks

صخره های بیرهام با حدود 10 متر ارتفاع از جاذبه های طبیعی انگلستان محسوب شده و در دشت های یورکشایر قرار گرفته اند.آنهایی که به دیدنی های طبیعی علاقه دارند در سفر به انگلستان این مناظر طبیعی را از دست نمی دهند.

در پایان لازم به ذکر است که حتما در سفر به انگلستان غذاهای انگلیسی را امتحان کنید که بسیار لذیذ هستند.