تگ های HTML موثر در سئو سایت

تگ های HTML موثر در سئو سایت

تگ های HTML موثر در سئو سایت

حتما می دانید یک سایت برای ساخته شدن به کدهای اچ تی ام ال نیاز دارد. اما فقط بدنه اصلی سایت در مرحله طراحی وابسته به کدهای اچ تی ام ال نیست. در مرحله بهره  برداری، تولید محتوا و سئو سایت هم از تگ ها و کدهای اچ تی ام ال می توان بهترین استفاده را برد. در این مطلب برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو قصد داریم به تگ های HTML موثر در سئو سایت اشاره کنیم.

 

متا تگ چیست؟ متا تگ های موثر در سئو سایت

در حقیقت متاتگ ها اطلاعات بیشتری در مورد صفحه مورد هر صفحه سایت به موتورهای جستجو می دهند. در حقیقت این اطلاعات به موتورهای جستجو نشان داده می شود، نه به بینندگان سایت. محل قرار دادن متاتگ ها در <head> صفحه های سایت است. در ادامه این مطلب به برخی تگ های متا که بسیار ارزشمند و مهم هستند اشاره می نماییم.

 

تگ توضیحات متا Meta Description

یکی از مهم ترین و مفید ترین تگ ها، تگ توضیحات متا است که در حقیقت توضیح مختصری در مورد هر صفحه به موتورهای جستجو ارائه می نماید. مثال:

<meta name=” Description” content=”همه چیز در مورد تگ متا” />

توجه داشته باشید که استفاده از این تگ سایت شما در در رتبه بندی بسیار کمک می کند. در زیر نتایج موتورهای جستجو برای هر نتیجه ارائه شده توضیحات متا نشان داده می شود که می توانید از این نظر نیز ارزش آن را درک کنید. در واقع کاربران نیز با مطالعه این توضیح کوتاه تصمیم می گیرند وارد سایت بشوند یا خیر. اگر شما این توضیح را برای صفحه سایت خود ارائه نداده باشید، موتور جستجو خودش بخشی از متن شما را انتخاب و نشان می دهد که اکثرا توضیحات خوبی نیست و کاربران را به کلیک ترغیب نمی کند.

 

متا روبات ها Meta Robots

برای سایت های تک صفحه ای کاربرد زیادی دارد. در حقیقت این تگ برای مدیریت قابلیت دسترسی به همچین سایتی برای موتورهای جستجو کاربرد دارد. در حقیقت با این کار موتورهای جستجو قادر خواهند بود از آرشیو کردن آن جلوگیری کنند. در حقیقت از ایندکس شدن مطالب تکراری جلوگیری میشود. مثال:

<meta name=”robots” content=”noindex, nofollow” />

 

تگ عنوان title tag

این تگ در سئو کاربردی است. در جقیقت معرف هر صفحه و مطلب مب تواند باشد . مثال:

<title>عنوان صفحه</title>

بهتر است عنوان دارای کلمات کلیدی صفحه بوده و کلمات کلیدی در ابتدای عنوان به کار روند. معمولا طول عنوان به 70 کاراکتر محدود می شود.

 

تگ های HTML موثر در سئو سایت