جاذبه های توریستی دانمارک

جاذبه های توریستی دانمارک

دانمارک یک کشور اسکاندیناوی حساب میشود و مملو از جزایر کوچک و بزرگ است، جزیره جولتنت پلنینسولا. توسط پل زیبای اورساند به سوئد متوصل میشود. کوپنهاگن پایتخت دانمارک است که شهر رنگها و قصرهاست. اگر تا بحال نشنیده اید بدانید که دانمارک هنوز پادشاهی دارد و علامت ملی اش از یک سپر که روی آن یک تاج پادشاهی قرار دارد تشکیل شده. پرچم آن مانند پرچم سوئیس است، یک صلیب سفید در میان رنگ قرمز. گرچه دانمارک به اتحادیه اروپا در سال 1973 پیوست، واحد پولی خود را بنام کرون نگه داشت. آب و هوای دانمارک 4 فصل است و زیاد به زیر صفر نمیرود اما زمستان ها روزهای بسیار کوتاه دارد (آفتاب 3 بعد از ظهر غروب میکند). در ادامه بیشتر به جاذبه های توریستی دانمارک می پردازیم.

شهر کوپنهاگن

کپنهاگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر دانمارک است. یک زندگی خیابانی آرام همراه با فرهنگ خاص کافه‌هایش که شاید باعث شود شما بیش از یک چند بار به این مکان سفر کنید. شهر کوپنهاگ برای افرادی که می‌خواهند پیاده به جستجوی محل های جالب و زیبا بروند و همچنین برای عاشقان دوچرخه‌سواری (که محبوب‌ترین سیستم حمل و نقل این شهر است) بسیار جذاب خواهد بود. مکان های دیدنی شهر کوپنهاگن شامل: پارک تفریحی تیوولی، کاخ کریستین برگ، موزه و گالری ملی دانمارک، بندر نیهاون و کاخ هایی چون کاخ املین بورگ، کاخ روزنبرگ و دژ کستلیت و مجسمه پری دریائی معروفش.

پارک ملی Skjoldungernes در کشور دانمارک

پارک ملی  Skjoldungernes، در قلب شیلند، بخش‌هایی از راسکیله، لجر و فردریکسوند را شامل می شود و از جاذبه های توریستی دانمارک به شمار می رود . اگر تا بحال نمیدانسته اید که وایکینگ ها اثرات زیاد از خود به جا گذاشتند جالب است بدانید که عمده شهرت این منطقه برای گورستان‌های وایکینگ هاییست که در میان تپه ‌ها و بوته‌ ها قرار گرفته و تسلط شاه اسکجولد در منطقه در عصر آهن را نشان می‌ دهد. معروف‌ ترین این مقبره‌ ها در اطراف شهر لجر، و در میان جنگل‌ های راش و باغ‌ های قصر باروک لدربرگ، قرار دارند .

شهر آرهوس

آرهوس بعد از پایتخت دومین شهر بزرگ دانمارک است. دانمارک به تنهایی خود یکی از شادترین کشورهای جهان به حصاب میآید، اما جالب است که بدانید آرهوس را شادترین شهر دانمارک می دانند که در سال 2017 بعنوان پایتخت فرهنگی اروپا نیز معرفی شد. شهر آرهوس متشکل از 13% جمعیت دانشجویی شهری جوان است . گشتی در شهر آرهوس و بازدید از گالری های هنری ، میدان های آرام و دیدنی ، شهر قدیمی و سبک مدیوال و دیدنی های دیگر این شهر به خوبی نشان خواهد داد چرا ساکنین این شهر انقدر شاد هستند.

شهر ساحلی  Dragør

شهر ساحلی  Dragør، مکانی عالی برای دوچرخه سواری در مسیری ۱۲ کیلومتری در امتداد ساحل و خیابان هایی زیبا با کلبه های کوچک. همچنین مکانی خوبیست برای ماهیگیری. در تابستان نیز در این روستای زیبای دانمارک جشنواره های هنری و موسیقی زیادی برای جذب گردشگران برگزار می شود. همچنین می توانید به یک خانه محلی بروید تا در مورد زندگی محلی های آنجا و سنت های این شهر که توسط کشاورزان هلندی تعیین شده، چیزهای زیادی یاد بگیرید.  اغلب بازارهای هوای آزاد را نیز می توانید پیدا کنید. برای لذت بردن از مناظر مشرف به آب در این محل پیک نیک کنید یا در یکی از چندین کافه و رستوران بندر توقف کنید. همچنین می توانید با اتوبوس از مرکز شهر به دراگور بروید و این این شهر که از جاذبه های توریستی دانمارک به شمار می رود دیدن فرمایید.

سرزمین لگو اصلی (The Original Legoland)

این سرزمین یکجور دیزنی لند در سبک لگوست. پارک سرزمین لگو اصلی برای هر سنین مختلف فعالیت های بسیاری دارد. همراه با فعالیت های داخل ساختمان، نمایشگاه ها و سواری های هیجان انگیز. این پارک 50 سال پیش در کنار یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دانمارک ساخته شد. داراری چها رولر کاستر و دو نوع سواری روی آب. تقریبا تمام تم های مختلف لگو را در این پارک میتوانید بیابید. میتوانید یک روز خود را ککامل در این پارک بسر ببرید. قابل توجه است که در روزهای خاص مراسم خاص نیز دارند مانند هالووین، شب استار وارز و آتش بازی های فصلی.