انتخاب روسری بر اساس رنگ پوست صورت

انتخاب روسری بر اساس رنگ پوست صورت

انتخاب روسری بر اساس رنگ پوست صورت

می دانیم که شال و روسری بخشی جدا نشدنی از پوشش خانم های ایرانی است. البته به جز ایران در کلیه کشورهای مسلمان هم شال و روسری توسط بانوان استفاده می شود. بانوان مسلمان در سایر کشورها نیز از شال و روسری بهره می برند. حتی غیر مسلمانان به ویژه در فصول سرد سال در کشورهای غیر مسلمان نیز برای گرم نگه داشتن سر و صورت از شال و روسری های ضخیم استفاده می کنند. می بینیم که چه بازار گسترده ای برای فروش شال و روسری در جهان وجود دارد. اما هر روسری و شالی برای هر شخصی نمی تواند مناسب باشد. مناسب ترین نوع انتخاب شال و روسری، انتخاب روسری بر اساس رنگ پوست صورت است که در این مطلب به آن می پردازیم. البته ست کردن شال و روسری با سایر لباس ها از جمله مانتو و شلوار و کفش و کیف نیز برای خانم های شیک پوش مهم است که در مطالبی دیگر به آن اشاره خواهیم نمود.

می دانیم که رنگ برخی از روسری ها برای پوست شما مناسب تر است. اما در مقابل برخی رنگ ها اصلا به شما نمی آیند. وقتی نوبت به خرید شال و روسری می‌ رسد، این نکته را در نظر بگیرید که پیش از آن که یک شال یا روسری زنانه با لباس‌ ها و اکسسوری‌ های شما هماهنگ شود، باید به رنگ پوست صورتتان بیاید. اگر آن‌ ها را درست انتخاب کنید، بازتاب رنگ آن می‌ تواند به زیبایی بیشتر پوست شما کمک کند. برای انتخاب درست ابتدا پوست خود را به خوبی شناخته و روسری مناسب آن را تهیه فرمایید.

 

تشخیص سردی و گرمی پوست

ممکن است اصلا ندانید که رنگ پوست شما در کدام یک از طیف‌ های رنگ سرد تا گرم قرار می‌گیرد. برای تشخیص می توانید از آزمایش دستبند طلایی استفاده کنید. برای این کار یک دستبند طلایی روی یکی از مچ های دست و یک دستبند نقره ای را روی مچ دیگر خود قرار دهید و ببینید با کدام دستبند پوست شما سالم تر و سر حال تر به نظر می رسد. اگر دستبند نقره‌ ای پوست شما را شفاف‌ تر و زیبا تر نشان می دهد تن پوست شما سرد و اگر با دستنبند طلایی پوست خوش رنگ‌ تری دارید تن پوست شما گرم است. حال که فهمیدید پوست سردی دارید یا گرم می توانید انتخاب مناسبی در زمینه شال و روسری داشته باشید.

 

شال و روسری مناسب پوست روشن

اولین دسته رنگ های پوست رنگ های روشن است. برای افرادی که پوست روشن دارند بهترین انتخاب رنگ‎ ها برای روسری یا شال ، می تواند رنگ‌ هایی قوی مثل قرمز، سبز و آبی باشد. این افراد بهتر است از روسری‌ هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا کم‌ رنگ استفاده نکنند، زیرا این رنگ ها موجب بی حال نشان داده شدن پوستشان می شود.

 

شال و روسری مناسب پوست متوسط

برخی پوست ها نه تیره هستند و نه روشن و به آن ها متوسط می گویند. برای پوست‌ هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، انتخاب وسیعی از رنگ‌ها وجود دارد. این افراد می توانند سراغ رنگ‌ های روشن سبز یا آجری بروید و البته روسری هایی با پارچه براق در تناژ رنگی سرمه‌ ای یا زرشکی هم انتخاب‌ های مناسبی برای آنان هستند. کسانی که رنگ پوست متوسطی به لحاظ تیرگی و روشنی دارند با توجه به تیپ و سلیقه و آرایش صورت می‌توانند انتخاب‌های وسیعی در دنیای رنگ‌ها و طرح‌های شال و روسری داشته باشند.

 

شال و روسری مناسب پوست تیره

اما دسته آخر افرادی هستند که پوستی با رنگ تیره دارند. نکته مهم برای افرادی با پوست تیره این است که سراغ روسری هایی با رنگ مات و کدر نروند، زیرا این کار باعث می شود بازتاب رنگ شال و روسری ، درخشش طبیعی پوستشان را هم از بین ببرد. رنگ‌ های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌ های ارغوانی و بنفش هم می‌ تواند زیبایی شما را افزایش دهد.

انتخاب روسری بر اساس رنگ پوست صورت

همان طور که عرض شد در مورد ست کردن شال و روسری با مانتو نیز در مطالبی دیگر در بخش پوشاک سایت به روز شو توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.