آثار معماری و زندگینامه ریچارد مه یر معمار برجسته

آثار معماری و زندگینامه ریچارد مه یر معمار برجسته

آثار معماری و زندگینامه ریچارد مه یر معمار برجسته

یکی دیگر از معمارانی که به معرفی آثار معماری آنها و زندگینامه و بیوگرافی شان می پردازیم، ریچارد مه یر است. این معمار برجسته یکی از بهترین معماران جهان بوده و آثار بسیار خوب و قابل ذکری از خود در نقاط مختلف دنیا به یادگار گذاشته است. این معمار که برنده جایزه معماری پریتزکر در سال 1984 نیز می باشد، از معماران سبک نئو مدرن به شمار می رود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با آثار معماری و زندگینامه ریچارد مه یر معمار برجسته آشنا شویم.

بیوگرافی ریچارد مه یر

در ابتدای بیوگرافی ریچارد مه یر، باید عرض کنیم وی در 12 اکنبر 1934 به دنیا آمد. وی در دبیرستان کلمبیا تحصیل کرد و لیسانس معماری را از دانشگاه کرنل گرفت و نکته جالب در زندگینامه ریچار مه یر این است که وی دومین پسرخاله معمار معروف پیتر آیزنمن بود.

وی در سال 1959 درنیویورک برای شرکت اسکیدمور اوینگز و مریل مدتی مشغول به کار شد و 3 سال بعد فعالیت های شخصی معماری را آغاز کرد.

آثار معماری ریچارد مه یر

وی  در ابتدای فعالیت معماری با آثاری که اغلب طراحی عمارت های متنوع و موزه هنرهای زیبای آتلانتا جورجیا در سال 1983 و انجمن ادبی نیوهارمونی ایندیانا در سال 1979 به شهرت رسید. در سال 1997 گتی سنتر یا گتی سنتر، مجموعه بزرگ وی در لس آنجلس کالیفرنای افتتاح شد و شهرت وی را بشت بالاتر برد. موزه هنرهای معاصر بارسلونا در سال 1959، ساختمان شهرداری در هاگو لهستان درسال 1995، ساختمان شهرداری سن خوزه  در سال 2007، ساختمان های اقامتی 173 و 176 خیابان پری، از جمله بهترین آثار معماری ریچارد مه یر هستند. در ادامه به برخی از آثار ریچارد مه یر می پردازیم:

طراحی خانه ساحلی ریچارد مه یر در کالیفرنیا

خانه ساحلی ریچارد میر کالیفرنیا، از بهترین آثار معماری ریچارد مه یر است که از ویژگی ثابت بناهای طراحی شده توسط وی یعنی سفید بودن و داشتن احجام پیچیده و دیواره های شیشه ای را دارا می باشد. این بنا چشم اندازی بی نظیر به اقیانوس آرام دارا است.

طراحی خانه ساحلی ریچارد مه یر در کالیفرنیا

طراحی موزه هنز آتلانتا جورجیا

موزه هنر عالی آتلانتا High Museum of Art را به عنوان موزه هنر ریچارد مه یر نیز می شناسند .این موزه در بنای خود رنگ سفید و اشکال هندسی پیجیده که از مشخصه های آثار ریچارد میر است را در خود دارد. به نوعی می توان گفت این بنا الهام گرفته شده از موزه گوگنهایم نیویورک است.

طراحی موزه هنز آتلانتا جورجیا

طراحی خانه داگلاس هاربر اسپرینگز میشیگان

خانه داگلاس ( جیمز و حین داگلاس ) در سواحل جنوبی دریاچه میشیگان در آمریکا قرار گرفته و یک بنای 4 طبقه مدرن است. این بنا نیز اصل سفید رنگ بودن آثار معماری ریچارد مه یر را دارا می باشد. سقف آن فلتی از جنس چوب قرمز است. شکل کلی آن به صورت یک مستطیل عمودی است و دیواره رو به نمای دریاچه، از شیشه سرتاسری است تا بهترین چشم انداز را ایجاد نماید.

طراحی خانه داگلاس هاربر اسپرینگز میشیگان