بهترین ایرلاین های 2018 دنیا از نگاه سایت تریپ ادوایزر

بهترین ایرلاین های 2018 دنیا از نگاه سایت تریپ ادوایزر

بهترین ایرلاین های 2018 دنیا از نگاه سایت تریپ ادوایزر

همه ساله موسسات معتبر مختلفی از جمله سایت بسیار معتبر تریپ ادوایزر، اقدام به انتخاب و معرفی بهترین خطوط هوایی سال می کنند. امسال نیز به انتخاب بهترین ایرلاین های سال 2018 پرداخته اند. ما نیز لازم دیدیم برای آشنایی مخاطبان سایت به روز شو با ایرلاین های برتر، به معرفی بهترین ایرلاین های 2018 دنیا از نگاه سایت تریپ ادوایزر در این مطلب بپردازیم. این رتبه دهی که هر ساله انجام می شود باعث شده همه ساله ایرلاین ها در تلاش باشند که بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند و گوی سبقت را از رقبای خود بربایند.

 

1. سنگاپور ایرلاین Singapore Airlines

کشور سنگاپور در سالیان اخیر توانسته گردشگران زیادی جذب کند و جاذبه های گردشگری سنگاپور مشتاقان زیادی را به خود جذب می کنند. از این رو به طور موازی به بهبود زیرساخت های گردشگری خود از جمله بهبود خدمات سنگاپور ایرلاین نیز پرداخته است. این ایرلاین که بهترین خط هوایی جهان در سال 2018 از نگاه تریپ ادوایزر انتخاب شده است هواپیماهای بسیار مدرن و باکیفیتی دارد. حتی این شرکت ایرباس ای۳۸۰ Airbus A380 نیر در اختیار دارد و با توجه به داشتن ناوگان مدرن توانسته بهترین ایرلاین جهان در سال 2018 شود. سال 2017 نیز این ایرلاین وضعیت خوبی داشت و در رده سوم ایرلاین های برتر سال قرار داشت. اما روند رشد را ادامه داد تا به بهترین خط هوایی جهان بدل شود. سنگاپور ایرلاین در سال 1947 میلادی تاسیس شد و مرکز آن فرودگاه چانگی Changi Airport به شمار می رود.

سنگاپور ایرلاین

2. ایر نیوزیلند Air New Zealand

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند، بزرگترین ایرلاین کشور نیوزیلند به شمار می آید و فرودگاه آکلند Auckland Airport اصلی ترین مقر آن است. این ایرلاین از ۱ آوریل ۱۹۶۵ کار خود را آغاز کرد و همه ساله خدمات و امکاناتش را بهبود بخشید و مزتب در طول این سال ها در حال پیشرفت بودهاست تا اینکه بالاخره در سال 2018 دومین ایرلاین برتر جهان شده است. هواپیماهای این ایرلاین به ۲۰ مقصد داخلی و ۳۱ مقصد بین المللی در ۱۹ کشور مختلف جهان پرواز می کنند. بر اساس آمار ژوئن سال ۲۰۱۵، ۱۴.۲۹ میلیون مسافر با ایر نیوزلند جابه‌ جا شدند. حالا پروازهای این ایرلاین اغلب به شرق آسیا، آمریکا و انگلیس هستند و بر این نواحی تمرکز دارند.

ایر نیوزیلند

3. هواپیمایی امارات Emirates Airline

رتبه سوم تعلق دارد به هواپیمایی بزرگ و بسیار خوشنام امارات. هواپیمایی امارات بی تردید بهترین و بزرگترین ایرلاین خاورمیانه است که دفتر مرکزی آن در دبی قرار دارد. صاحب این ایرلاین کشور امارات متحده عربیست. از دبی روزانه به صورت منظم پروازهای بسیاری به همه قاره های دنیا انجام می شود. مقر این هواپیمایی فرودگاه بین المللی دبی است. در حقیقت پروازهای متعددی از شرق و غرب عالم به این فرودگاه انجام می شود و مسافران با عوض کردن پرواز به سمت دیگر عالم سفر می کنند.

هواپیمایی امارات

در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هواپیما در این ایرلاین فعال و تعداد دیگری نیز در حال آماده سازی هستند. در سال ۲۰۱۷ این شرکت هواپیمایی رتبه نخست بهترین ایرلاین های جهان را داشت. اما در سال ۲۰۱۸ به رتبه سوم سقوط کرده است. بد نیست بدانید که هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و آرام آرام گسترش یافت. همزمان با گسترش این خط هوایی، فرودگاه دبی نیز با توسعه زیادی همراه بوده است. همچنین افرادی که قصد سفر به دبی از هر جای دنیا را دارند و می خواهند جاذبه های گردشگری دبی را ببینند، از این ایرلاین می توانند بهره ببرند.

فرودگاه بین المللی دبی

4. خطوط هوایی ژاپن Japan Airlines

مرکز شرکت هواپیمایی خطوط هوایی ژاپن، در شهر توکیو است و فرودگاه های هانه‌ دا، ناریتا، اوزاکا و همچنین فروگاه کانسای اوزاکا از مهم ترین مقرهای آن به شمار می آیند. خطوط هوایی ژاپن ۲۲۰ مقصد پروازی در ۳۵ کشور مختلف دارند که در نوع خود بی نظیر است. بد نیست بدانید که این شرکت در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و تنها طی دو سال توانست شرکت هواپیمایی اصلی ژاپن شود. این ایرلاین از سال ۱۹۸۷ در دست مالکان خصوصی است و به راستی خدمات بسیار خوبی را ارایه می دهد. برای دیدن جاذبه های گردشگری ژاپن می توان از این ایرلان برای سفر استفاده کرد.

خطوط هوایی ژاپن

5. اوا ایر EVA Air

اوا ایر شرکت هواپیمایی تایوان است که از دیرباز به امنیت در پروازهایش شهرت داشته و مردم از هر جای دنیا برای دیدن جاذبه های توریستی تایوان می توانند با این ایرلاین سفر نمایند. این ایرلاین در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد و هم اکنون به بیش از ۷۳ مقصد مختلف، پرواز دارد. مقر اصلی اوا ایر فرودگاه بین‌المللی تائویوان تایوان Taiwan Taoyuan International Airport به شمار می آیند که در شهر تایپه قرار دارد. این خطوط هوایی از هواپیماهای بویینگ، ایرباس و مک‌دانل داگلاس استفاده می کنند و خدمات خوبی را در اختیار مسافران شان قرار می دهند. بد نیست بدانید که از سال ۲۰۰۷ تاکنون این شرکت پرواز شبانه روزی از تایپه به نیویورک را راه اندازی کرد که با استقبال زیادی نیز رو به رو شد.

اوا ایر

6. ساوت‌ وست ایرلاینز Southwest Airlines

ساوت‌ وست ایرلاینز از بزرگترین شرکت های هواپیمایی دنیاست که مقرش در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این شرکت به بلیت های ارزان و وسعت زیادش معروف است. ساوت‌وست ایرلاینز فعالیتش را در سال ۱۹۷۱ آغاز کرد و به قدری گسترش یافت که در سال ۲۰۱۱ لقب بزرگترین شرکت هواپیمایی ایالات متحده را از آن خود کرد. جالب این که ساوت‌ وست ایرلاینز فقط از هواپیمای بویینگ ۷۳۷ در پروازهایش استفاده می کند که از برترین نوع هواپیماهای باربری و مسافربری به شمار می روند.

ساوت‌ وست ایرلاینز

7. جت۲.کام Jet2.com

جت۲.کام یک شرکت هواپیمایی بسیار ارزان قیمت انگلیسی است که با قیمت های مناسب بلیت هایش به شهرت رسید. هواپیماهای این ایرلاین به صورت روزانه به بیش ۶۵ مقصد پرواز می کنند. فرودگاه اصلی این شرکت هوایی، فرودگاه لیدز برادفورد (Leeds Bradford) است. جت۲.کام چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ انگلستان به شمار می آید؛ اما همان طور که مشاهده می کنید به دلیل رضایت مشتریانش توانسته جایگاه هفتم را در میان برترین شرکت های هواپیمایی دنیا از آن خود کند.

جت۲.کام

8. هواپیمایی قطر ایرویز Qatar Airways

قطر با توسعه زیرساخت های گردشگری در حال توسعه این صنعت است. حتی بسیاری مردم برای دیدن جاذبه های گردشگری قطر به این کشور سفر می کنند. با گرفتن میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 این توسعه بیشتر نیز خواهد شد. شرکت هواپیمایی قطر از بازوان اصلی صنعت گردشگری قطر به شمار می روداین شرکت هواپیمایی کار خود را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و در سال ۲۰۱۳ نیز به یکی از مهم ترین اعضای اتحادیه وان‌ورلد تبدیل شد، وان‌ورلد اتحادیه شرکت های هواپیمایی آمریکایی است. این ایرلاین را با نام هواپیمایی قطر ایرویز یا هواپیمایی القطریه نیز می شناند. هواپیمایی قطر در چند سال اخیر به خوبی پیشرفت کرده است و در حال حاضر هواپیماهایش به ۱۵۵ کشور مختلف پرواز می کنند. برخی عقیده دارند که این شرکت ممکن است در آینده به رقیبی بسیار جدی برای ایرلاین امارات تبدیل شود.

هواپیمایی قطر

9. ایرلاین برزیلی آزول Azul Brazilian Airlines

دیدن جاذبه های گردشگری برزیل مانند جنگل آمازون برای بسیاری از مردم دنیا یک رویاست. این خط هوایی برزیلی ارزان بسیاری از مردم را می تواند به این کشور برساند. این شرکت یک ایرلاین ارزان قیمت برزیلیست که مقر آن در ایالت سائو پائولو قرار دارد. آزول در حال حاضر سومین شرکت هواپیمایی بزرگ برزیل به شمار می آید؛ اما به دلیل قرار گرفتن در این فهرست به احتمال زیاد طرفداران بیشتری پیدا خواهد کرد.جالب است بدانید که ایرلاین برزیلی آزول در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد و ظرف مدت کوتاهی به محبوبیت چشم گیری دست یافت و حالا به عنوان دومین شرکت هواپیمایی بین المللی برزیل در دنیا شناخته می شود.

ایرلاین برزیلی آزول

10. کورین ایر یا هواپیمایی کره Korean Air

شرکت هواپیمایی کورین ایر یا هواپیمایی کره جنوبی همان طور که از نامش نیز بر می آید کره ایست و در کره جنوبی فعالیت می کند. کورین ایر از سال ۱۹۴۶ فعالیتش را آغاز کرد و پس از چند سال به یکی از بزرگترین ایرلاین های دنیا تبدیل شد. مقر این شرکت سئول و فرودگاه بین المللی اینچئون Incheon International Airport است. بررسی هایی که در سال ۲۰۱۷ بر روی کیفیت و خدمات هواپیماهای این شرکت هواپیمایی انجام شد نشان داد که کورین ایر می تواند رتبه دهم بهترین خطوط هوایی دنیا را از آن خود کند. با این ایرلاین می توانید به کره جنوبی سفر کرده و از جاذبه های گردشگری کره جنوبی هم دیدن فرمایید.

کورین ایر یا هواپیمایی کره

 

همچنین بخوانید:

همچنین می توانید این مطالب را مطالعه فرمایید که احتمالا برایتان جذاب خواهند بود:

بهترین مقاصد گردشگری اروپا در سال 2019

بهترین فروگاه های جهان در سال 2018

بهترین مقاصد گردشگری آسیا در سال 2019

بهترین فروگاه های جهان در سال 2018

بهترین مقاصد گردشگری دنیا در سال 2019

برترین جاذبه های گردشگری طبیعی دنیا در سال 2018

پربازدید ترین مقاصد گردشگری سال 2018

پربازدید ترین مقاصد گردشگری آسیا در سال 2018

پربازدید ترین مقاصد گردشگری اروپا در سال 2018

پربازدید ترین مقاصد گردشگری آفریقا در سال 2018

زیباترین فرودگاه های جهان