جاذبه های توریستی بلژیک

جاذبه های توریستی بلژیک

کشور بلژیک را بسیاری از ما با کورتوا دروازه بان رئال مادرید و ادن هازارد بازیکن فوق العاده تیم ملی این کشور می شناسیم. در سال های اخیر بازیکنانی از کشور ما نیز در لیگ فوتبال بلژیک مشغول به فعالیت شده اند که باعث توجه بیشتر مردم ما به این کشور شده است. اما کشور بلژیک غیر از داشتن تیم ملی فوتبال خوب، و لیگ فوتبال، از نطر گردشگری نیز امکانات مناسبی دارد. در این مطلب قصد داریم به جاذبه های توریستی بلژیک، به ویژه بروکسل پایتخت این کشور اشاره داشته باشیم. این کشور که در اروپای غربی واقع شده است، آثار هنری بی نظیری از جمله، ساختمان های باشکوه، مجسمه ها و همچنین پارک های سرسبز و دیدنی را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری بروکسل

بروکسل پایتخت بلژیک یکی از بهترین شهرهای اروپا برای گردشگران است. در این شهر زیبا می توانید از بهترین شکلات های بلژیکی و همچنین سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی نیز میل فرمایید.

اتومیوم بروکسل Atomium

این سازه عجیب از 9 توپ استیل که به خوبی دارای تعادل هستند تشکیل شده است. آندره واترکین این سازه 120 متری را در سال 1958 میلادی طراحی کرد. این سازه اهنی امروزه از نمادهای شهر بروکسل بلژیک به شمار می رود.

اتومیوم بروکسل Atomium

کاخ بزرگ بروکسل Grand Place

کاخ بزرگ یا گرند پالاس بروکس در کنار تالار شهر بروکسل از قرن 15 بر جای مانده و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و از جاذبه های توریستی بروکس به شمار می رود.

کاخ بزرگ بروکسل Grand Place

ویلا امپاین بروکسل Villa Empain

این بنا یعنی ویلا امپاین بروکسل، از آثار میشل پولاک معمار سوییسی به شمار می رود. این عمارت امروزه در اختیار عموم مردم و همچنین گردشگران است.

ویلا امپاین بروکسل Villa Empain

موند دِ آرت بروکسل Mont des Arts

موند د آرت از جاذبه های گردشگری بروکسل است و معنای آن کوه هنر است. در حقیقت این جاذبه بروکسل در تپه ای نزدیک ایستگاه مرکزی بروکسل قرار گرفته است و از میراث به جای مانده از لئوپولد دوم است. وی می خواست یک هسته فرهنگی پیشرفته بیرون پنجره های کاخ خود بسازد که به ساخت این باغ دیدنی منجر شد. در این مکان موزه ها و بناهای فرهنگی با شکوهی نیز ساخته شده است.

موند دِ آرت بروکسل Mont des Arts

در سفر به بلژیک بهترین غذاهای بلژیک را نیز میل فرمایید.