معرفی بهترین غذاهای آذربایجانی باکویی

معرفی بهترین غذاهای آذربایجانی باکویی

معرفی بهترین غذاهای آذربایجانی باکویی

به طور کلی کشورهای اطراف کشور خودمان مانند جمهوری آذربایجان غذاهایی دارند که با ذائقه ما ایرانی ها جور در می آید. می دانیم که در سفر به شرق آسیا، هموطنان ما با غذاهای این کشورها زیاد نمی توانند سازگاری داشته باشند. اما در سفر به کشورهای همسایه خودمان اصلا مشکلی از نظر غذا وجود ندارد. اینقدر این غذاها با ذائقه ما ایرانی ها تناسب دارد که در رستوران های متعددی در کشور خودمان هم غذاهای سنتی کشورهای همسایه سرو می شود. حتی بسیاری از هموطنان دستور این غذاها را یاد گرفته و در منزل این غذاها را پخته و در کنار خانواده میل می کنند. از این رو ما نیز در سایت به روز شو به معرفی غذاهای کشورهای همسایه خودمان می پردازیم. در این مطلب تمرکز ما بر معرفی بهترین غذاهای آذربایجانی باکویی می باشد.

 

لاوانگی

یکی از غذاهای محلی جنوب جمهوری آذربایجان، که در باکو بسیار رایج شده است، لاوانگی نام دارد. در حقیقت لاوانگی عبارت است از مرغ یا ماهی شکم پر که با گردو و سبزی های محلی داخل آن پر شده باشد.

لاوانگی

 

کباب و شیشلیک

در کشور جمهوری آذربایجان چندین نوع کباب و شیشلیک پخته می شود. برخی از آن ها با گوشت چرخ کرده و برخی با گوشت خرد شده گاو، ماهی و مرغ درست می شوند. سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی، قارچ، پیار و فلفل در تهیه این کباب ها به کار می رود. طرز تهیه کباب و شیشلیک آذربایجانی به این صورت است که گوشت را با مخلفات به سیخ کشیده و روی آتش قرار می دهند. معمولا این کباب ها با نان نازک فطیر سرو می شود.

کباب و شیشلیک

 

آش دوغ یا دوگا Dovga

آش دوغ دیگر غذایی است که در کشور ما و جمهوری آذربایجان مشترک اسن. در پخت آش دوغ یا دوگا ار سبزیجاتی مانند شوید و گشنیز و برنج و نخود استفاده می شود. طبیعتا ماده اصلی در تهیه آن نیز ماست می باشد. بسته به شرایط دمایی و آب و هوایی این آش را گرم یا سرد سرو می کنند.

آش دوغ یا دوگا Dovga

 

پلو Plov

از معروف ترین غذاهای محلی باکو و کل کشور جمهوری آذربایجان پلو است که از پلوی زعفرانی، پیاز، میوه خشک، آلو،  تخم مرغ، گیاهان تازه و صد البته گوشت تشکیل شده است و مورد علاقه گردشگران می باشد. برای پخت این غذا در کشور آذربایجان دستور پخت های بسیار متنوعی ارائه می شود.

پلو Plov

 

دلمه

دلمه غذایی سنتی در ایران و جمهوری آذربایجان است. در این کشور هم مانند ایران دلمه های مختلفی مانند برگ مو، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل دلمه ای وجود دارد که داخلشان را با گوشت، رازیانه، نعناع و سایر گیاهان و سبزیجات محلی پر می کنند. در حقیقت این غذاهای باکویی از جاذبه های باکو به شمار می روند.

دلمه

 

شکربورا

یکی از محبوب ترین دسرهای آذربایجان، شکربورا است که در حقیقت پای های شیرین هستند که داخل آن ها با فندق، بادام، گردو و مخلوط شکر و عسل پر  می شود.

شکربورا