چگونه تناسب اندام خود را پس از زایمان بدست آورید

چگونه تناسب اندام خود را پس از زایمان بدست آورید

چگونه تناسب اندام خود را پس از زایمان بدست آورید

یکی از دغدغه های مادران به ویژه بانوان جوانی که موهبت مادر شدن را تجربه می کنند این است که تناسب اندامشان را پس از بارداری بازیابند. اما واقعا چگونه تناسب اندام خود را پس از زایمان بدست آورید؟ این سوالی است که برای بسیاری از مادران وجود دارد. از این رو بر آن شدیم در این مطلب به آن پاسخ دهیم.

بعد از زایمان ورزش کردن به‌ راحتی گذشته نخواهد بود. مادر شدن یک فرایند ساده و آسان نیست و بدن مادر در نه ماه تغییرات پیچیده‌ ای داشته، پس باید کمی زمان بگذرد تا بدن مجددا به چرخه طبیعی خود بازگردد. همچنین وقت مادر یک نوزاد تازه متولد شده خالی نیست و ممکن است کودک تما م‌ وقت و انرژی‌ مادر را بگیرد. از این رو زمان و فرصت کافی برای رفتن به باشگاه برای ورزش برای بدست آوردن مجدد تناسب اندام وجود نخواهد داشت. ورزش پس از زایمان البته بهتر است زیر نظر پزشک در ابتدا آغاز شود، به ویژه اگر بیماری خاصی دارید.

همان‌ طور که واضح است مادر در حین بارداری با اضافه‌ وزن دست و پنجه نرم می کند. برای از بین بردن این چربی اضافه می‌ توان کودک خود را با کالسکه به پارک برده و در پارک قدم زد که در کاهش وزن و چربی می تواند کمک کننده باشد. هر فعالیت ورزشی البته زیر نظر پزشک که بتواند چربی‌ها را آب کند می تواند مفید باشد. فراموش نشود که برای رسیدن به باید وزن خود را کاهش دهید، پس بدین منظور می‌ توانید چند عدد دمبل و وسایل ورزشی خریده و زمانی که فرزندتان خواب است با آن در منزل تمرین کنید تا وزن بیشتری را کاهش دهید. بهترین راه های کاهش وزن پس از زایمان در این مرحله انجام تمرینات استقامت است، زیرا کالری‌ های بیشتری می‌ سوزاند.

پس از زایمان باید ورزش های خاصی برای بازدگرداندن تناسب اندام به مادر در دستور کار قرار گیرد. البته مادرانی که زایمان سختی داشته اند بهتر است تا مدتی به بدن خود استراحت بدهند و اجازه دهند بدن روند سلامت طبیعی خود را به دست آورد. بعد شروع کنند و با رفتن به باشگاه ورزشی یا حتی در خانه و پارک به ورزش بپردازند.

درباره ارتباط کاهش وزن با شیر دادن به نوزاد هنوز به هیچ نتیجه قطعی نرسیده ایم. برخی بررسی ها نشان می دهد شیر دادن به کودک با بازگشت سریع تر مادر به وزن قبل از بارداری کمک می کند، در حالی که در بررسی های دیگر تفاوتی از این لحاظ میان زنانی که شیر خود یا شیر خشک به نوزادشان می دهند، مشاهده نشده است. البته هیچ شکی نیست که شیر مادر برای کودک مفید است، دستگاه ایمنی بدن او را تقویت می کند و منافع بهداشتی دیگری نیز برای وی دارد.

چگونه تناسب اندام خود را پس از زایمان بدست آورید