نکات مهم در استفاده از تگ های هدینگ

نکات مهم در استفاده از تگ های هدینگ

وب مسترها و افرادی که تولید محتوای سایت ها را بر عهده دارند همه روزه با تگ های هدینگ سر و کار دارند. اما برخی نیز حتی اسم آن ها را نشنیده اند و نمی انند تگ هدینگ Heading چیست؟ در حقیقت تگ های هدینگ، از کد ها و تگ های اچ تی ام ال هستند که برای برجسته سازی تیترها به کار می روند. اما کاربرد آن ها فقط برای برجسته کردن تیترها برای چشم بیننده سایت نیست. بلکه در فرآیند سئوی سایت در تولید محتوا نیز بسیار کاربردی هستند. حتما دیده اید تگ های هدینگ Heading از اچ 1 تا معمولا اچ 6 وجود دارند. در ادامه با ارائه نکات مهم در استفاده از تگ های هدینگ، روش صحیح به کار بردن آن ها را بیان می کنیم.

در حقیقا با استفاده از تگ های هدینگ H1 تا H6 هم کاربران راحت تر طبقه بندی و دسته بندی محتوای شما را به خوبی می بینند و با نگاهی به تیترها به دیدی کلی از مطلب شما می رسند و هم موتورهای جستحو نیز می توانند به تیترهای مطلب شما یعنی قسمت های اصلی آن دسترسی بهتری پیدا کنند. در حقیقت در سئوی سایت معمولا سعی می شود کلمات کلیدی اصلی را طبقه بندی کنند و بر اساس میزان اهمیت و ارتباط آن ها با موضوع اصلی مطلب، این کلمات را با تگ های هدینگ در مطلب قرار دهند.

معمولا کلمه کلیدی اصلی هر صفحه سایت باید با استفاده از تگ H1 در متاتگ عنوان مطلب قرار گیرد. به ترتیب تیترهای بعدی که کلمات کلیدی فرعی مطلب هستند هم باید با استفاده از تگ های H2 تا H6 در مطلب قرار گیرند. در نهایت این کار پیدا کردن کیووردهای اصلی مطلب و ایندکس بهتر مطلب را برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل ساده تر می کند.

همچنین بخوانید : تگ های HTML موثر در سئو سایت