معماری فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی Incheon International Airport

معماری فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی Incheon International Airport

معماری فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی Incheon International Airport

فرودگاه اینچئون سئول یکی از مشهورترین فرودگاه های آسیا و از بزرگترین فرودگاه های دنیا می باشد. این فرودگاه دارای 9 باند آسفالت با میانگین طول 3750 متر برای فرود هواپیماها می باشد. این فرودگاه 7 متر از سطح دریاهای آزاد جهان ارتفاع دارد. این فرودگاه که بزرگترین فرودگاه کره جنوبی نیز به شمار می رود، تردد بالایی را دارا می باشد و هشتمین فرودگاه پرترافیک دنیاست. برج مراقبت آن سومین برج مراقبت بزرگ فرودگاه های دنیا با 179 متر مربع مساحت است. در سال 2005 این فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه دنیا دست پیدا کرد. همچنین عنوان پاکیزه ترین فرودگاه جهان را نیز این فرودگاه به خود احتصاص داده است. در ادامه به معماری فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی Incheon International Airport نیز می پردازیم.

ترمینال اصلی فرودگاه اینچئون تنها پایانه اصلی آن بوده و 44 باجه فرعی هم در آن وجود دارد. پایانه های 1 و 2 این فرودگاه  در سال 2017 تاسیس شدند. جالب است بدانید در طبقات 3 و 4 فرودگاه اینچئون سئول کره جنوبی، محل خواب و استراحت برای مسافران مهیا شده است. زمین گلف؛ زمین اسکیت و استخر آب گرم از جمله امکانات فرودگاه اینچئون سئول است. نکته جالب دیگر امکان استحمام در فرودگاه است. اینترنت پرسرعت نیز در کلیه اماکن فرودگاه اینچئون سئول فراهم شده است. این فرودگاه 24 ساعته و شبانه روزی می باشد.  موزه معرفی فرهنگ کره جنوبی نیز در داخل این فرودگاه ساخته شده است. یک سالن سینمای مجهز هم در داخل این فرودگاه فیلم های کره ای و فیلم های روز دنیا را به نمایش می گذارد. مرکز خرید متنوع و انواع رستوران و کافه نیز در این فرودگاه وجود دارد.

ترمینال جدید این فرودگاه در 5 طبقه و با مدرن ترین تکنولوژی برای جابجایی 18 میلیون مسافر ساخته شده است. بیش از 80 ایرلاینی که از ترمینال 1 استفاده می کردند به زودی به این ترمینال منتقل می شوند. سقف این ترمینال شیشه ای بوده و نور طبیعی را به داخل محوطه می رساند.  معماری ترمینال جدید فرودگاه اینچئون سئول کره جنوبی ترکیبی از هنر معماری با تکنولوژی مدرن است.

معماری فرودگاه بین المللی اینچئون کره جنوبی