معرفی بهترین غذاهای مراکشی

ماهی چرمولا

معرفی بهترین غذاهای مراکشی

غذاهای مراکشی تلفیقی از غذاهای آفریقایی و غذاهای عربی هستند و تنوع بالایی دارند. در میان غذاهای مراکشی، غذاهای برنجی، غذاهای دریایی و انواع سوپ را می توان مشاهده کرد. از ویژگی های غذاهای مراکشی، تطابق با سلیقه و ذائقه ما ایرانی ها است. در ادامه مطلب به معرفی بهترین غذاهای مراکشی می پردازیم.

 

ماهی چرمولا

از معروفترین غذاهای دریایی مراکشی است که در مهمانی ها در کشور مراکش سرو می شود. در حقیقت این غذا ترکیب جالبی از گیاهان و ادویه های متنوع با ماهی بریان و کبابی است. در طبخ ماهی چرمولا از گشنیز، فلفل قرمز، زعفران و پیاز نیز بهره برده می شود.

ماهی چرمولا

تاگینه

تاگینه یکی دیگر از بهترین غذاهای مراکشی است  که در ظرف های سفالی مخصوص که دارای درب مخروطی شکل هستند طبخ می شود. برای پخت این غذا، گوشت گاو، گوشت بره، گوشت مرغ، سبزیجات، ادویه و سایر مواد را در داخل ظرف مخصوص ریخته و به آهستگی می پزند.

تاگینه

 

زالوک

معروف ترین میان وعده کشور مراکش که با نان ترد مصرف می شود زالوک نام دارد که در طبخ آن از سیر، گوجه فرنگی، بادمجان، روغن زیتون و انواع ادویه استفاده می گردد. شاید در لحظه اول وقتی نگاهی به این غذا بیندازید میرزاقاسمی شمالی خودمان به ذهنتان برسد.

زالوک