معرفی بهترین غذاهای فرانسوی

معرفی بهترین غذاهای فرانسوی

غذاهای فرانسوی از محبوب ترین غذاها در دنیا به شمار می روند. غذاهای محبوب فرانسوی در رستوران های متعددی در کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان سرو می شوند. اما این غذاهای فرانسوی را می توان در داخل منزل نیز طبخ نمود. در این مطلب به اختصار قصد داریم به معرفی بهترین غذاهای فرانسوی بپردازیم.

 

کروک موسیو از بهترین غذاهای فرانسوی

از خوشمزه ترین غذاهای فرانسوی، کروک موسیو Croque Monsieur است که از نان تست، ژامبون و سس قارچ به همراه پنیر تهیه می شود و ساندویچی بسیار لذیذ به شمار می رود.

کروک موسیو

 

گراتین دوفینوس

یکی دیگر از غذاهای فرانسوی مشهور، گراتین دوفینوس Gratin dauphinois است که در آن لایه های سیب زمینی با شیر یا خامه درون ظرفی که سیر و کره در آن ریخته شده، پخته می شود. این غذا بسیار سنگین و خوشمزه می باشد.

گراتین دوفینوس

 

کرم بروله از بهترین دسرهای فرانسوی

از معروف ترین دسر های فرانسوی، کرم بروله را می توان نام برد که برای تهیه آن از دسر کاستارد بسیار غلیظ  استفاده می شود و روی آن کارامل سفت شده ریخته می شود. به طور سنتی در فرانسه دسر کرم بروله در کاسه های سفالی 1 نفره به نام رامیکین سرو می شود.

کرم بروله از بهترین دسرهای فرانسوی

 

پروفیترول از معروف ترین شیرینی های فرانسوی

یکی از معروف ترین شیرینی های فرانسوی پروفیترول Profiterole است که در حقیقت به شدت شبیه همین نان خامه ای های کشور خودمان است. اما معمولا روی آن را با شکلات مایع می پوشانند.

پروفیترول