طرز تهیه گراتن مرغ دودی غذای محبوب اسپانیایی

طرز تهیه گراتن مرغ دودی غذای محبوب اسپانیایی

طرز تهیه گراتن مرغ دودی غذای محبوب اسپانیایی

یکی از غذاهایی که در بسیاری از رستوران های کشورمان در منو دیده و بعضا سفارش داده ایم ولی اصالت آن را نمی دانیم گراتن مرغ است. خیلی از ما اصلا نمی دانیم گراتن مرغ غذایی اسپانیایی است. این غذای لذیذ از غذاهای محبوب در سراسر جهان به شمار می رود و گردشگرانی که به کشور اسپانیا سفر می کنند هم این غذا را حتما امتحان می کنند. در این مطلب قصد داریم به طرز تهیه گراتن مرغ دودی غذای محبوب اسپانیایی بپردازیم. با ما همراه باشید.

طرز تهیه گراتن مرغ دودی غذای محبوب اسپانیایی

مواد لازم برای تهیه گراتن مرغ دودی

سیب زمینی ریز: 4 عدد

مرغ دودی: 250 گرم

کره گیاهی: 25 گرم

کره آب شده: 25 گرم

سیر: 1 حبه ساتوری شده

پیاز متوسط: 1 عدد ساتوری شده

جعفری: 2 قاشق غذاخوری ساتوری شده

شیر: 300 میلی لیتر

آرد: 1 قاشث غذاخوری

نمک: به مقدار لازم

فلفل: به مقدار لازم

طرز پخت گراتن مرغ دودی

ابتدا باید فر را روی 200 درجه سانتی گراد تنظیم کرده و بگذاریم داغ شود. سپس به تهیه سس این غذا می پردازیم. بدین منظور باید کره گیاهی را در قابلمه ای کوچک آب کردهو پیاز آب گرفته را 5 دقیقه در داخل آن انداخته و تقت دهیم. وقتی پیازها نرم شد و کمی رنگ گرفته، سیر را به  آن اضافه کرده و پس از 30 ثانیه آرا را نیز به مواد می افزاییم. حال این مواد را به خوبی مخلوط می کنیم. سپس شیر را هم اضافه کرده و دائما هم می زنیم. وقتی غلظت آن به حدی رسید که لایه اینازک روی قاشق چوبی هم زدن، باقی بماند، کار تمام است. سپس نمک و فلفل آن را اندازه کرده و اگر نیاز است اضافه می کنیم.

حال کف ظرفی که برای قرار دادن در فر در نظر داریم را چرب کرده و کف آن را با مرغ دودی پر می کنیم. حتما مرغ دودی باید به اندازه بند انگشت خرد شده باشد. سسی که آماده شده را با جعفری ساتوری مخلوط کرده و روی مرغ دودی درون ظرف می ریزیم. سیب زمینی های به ضخامت 1 میلیمتر ورقه شده را روی آن ریخته و کره آب شده را با قلم مو روی آن ها می مالیم. در پایان نمک را روی آن ریخته و ظرف را به مدت 20 دقیقهدر طبقه وسط فر قرار می دهیم. نشانه آماده شدن غذا طلایی و برشته شدن سیب زمینی ها می باشد.