طرز تهیه شیرینی گردویی

طرز تهیه شیرینی گردویی

یکی از خوشمزه ترین شیرینی های ایرانی که به ویژه در ایام نوروز استفاده می شود، شیرینی گردویی است. حتی اگر با طرز تهیه شیرینی گردویی آشنایی داشته باشید می توانید آن را در منزل هم درست کنید. البته بسیاری از شیرینی فروشی ها و قنادی های کشور شیرینی گردویی را برای هموطنان عزیز تهیه می کنند. واضح است که همان طور که از اسم این شیرینی بر می آید، اصلی ترین ماده برای تهیه شیرینی گردویی، گردو است و به همین دلیل این شیرینی بسیار خوشمزه بسیار گران تر از شیرینی های معمولی است.

 

مواد لازم برای تهیه شیرینی گردویی

گردوی پودر شده: 120 گرم

زرده تخم مرغ: 1 عدد

آرد برنج الک شده: 100 گرم

پودر قند: 120 گرم

کره: 80 گرم

دارچین: به میزان لازم

 

طرز پخت شیرینی گردویی

در مرحله اول در یک کاسه کره و پودر قند را ریخته و به خوبی مخلوط کرده و زرده تخم مرغ را نیز به آن می افزاییم. هم زدن را همچنان ادامه می دهیم تا این مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. در این مرحله باید دارچین را نیز بیافزاییم و باز هم مخلوط کردن را ادامه دهیم. حال وقت آن رسیده که گردوی پودر شده را هم به مواد دیگر اضافه نماییم و باز هم با همزن به مخلوط کردن مواد ادامه دهیم. حال آرد برنج الک شده را هم به مواد اضافه کرده و باز هم به خوبی مخلوط می کنیم. در این جا ماده اولیه شیرینی گردویی آماده است.

حال این ماده آماده شده را به شکل شیرینی گردویی درآورده و درون فر که از قبل برای دمای 175 درجه سانتیگراد گرم شده است قرار می دهیم. برای تزئین برخی افراد مغز گردو را روی شیرینی ها قرار می دهند. شیرینی ها بین 10 تا 15 دقیقه درون فر قرار می گیرند.