طرز تهیه اناربیج غذای شمالی محبوب

طرز تهیه اناربیج غذای شمالی محبوب

علاقه مندان غذاهای گیلانی حتما اناربیج یکی از بهترین غذاهای رشتی را به خوبی می شناسند. در این مطلب به طرز تهیه اناربیج غذای شمالی محبوب اشاره می نماییم. این غذا مانند سایر غذاهای شمالی در کلیه رستوران های محلی استان های شمالی کشور سرو می شود. اما اینقدر غذاهای شمالی در کشورمان محبوب هستند که به راحتی می توان این غذاها را در رستوران های متعددی در جای جای کشور عزیزمان یافت و از خوردن آن ها لذت برد.

 

مواد لازم برای تهیه خورشت اناربیج رشتی

گوشت چرخ کرده: 300 گرم

گردو آسیاب شده: 250 گرم

پیاز: 1 عدد

آب انار ترش: 1 لیوان

رب انار: به میزان لازم

سبزی خرد شده : 250 گرم ( شلمل : 100 گرم تره، 80 گرم جعفری، 50 گرم خالواش و چند شاخه نعناع )

نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم

 

طرز پخت اناربیج گیلانی

در مرحله اول پخت اناربیج، آب انار ترش را در ظرف یا قابلمه می ریزیم و نمک و زردچوبه را به آن افزوده و تا زمان به جوش آمدن به هم می زنیم. گردوی آسیاب شده را نیز با آب مخلوط کرده و به آن می افزاییم. حال فرصت می دهیم تا گردو حداقل 2 تا 3 ساعت بپزد و روغن آن در بیاید . اما در این حین باید چند بار آب سرد به آن افزوده شود. حال سبزی خرد شده را باید سرخ کنیم. از 250 گرم سبزی 200 گرم باید افزوده شده و 50 گرم برای گوشت قلقلی نگه داشته شود. سبزی سرخ شده را  به سایر مواد افزوده و 1 ساعت رها می کنیم تا به خوبی بپزد و جا بیفتد.

برای درست کردن گوشت های قلقلی، باید پیاز را رنده کرده و آب آن را گرفته و با 50 گرم سبزی باقی مانده و نمک و فلفل مخلوط کرده و با گوشت به خوبی ورز دهید. سپس از مخلوط به دست آمده قسمت هایی به اندازه یک گردو برداشته و گرد نمایید. گوشت های قلقبی را کمی سرخ نموده و پس از افزودن رب انار به خورشت، آن ها را نیز به خورشت می افزاییم. 1 ساعت دیگر باید خورشت بپزد تا به خوبی جا بیفتد.