سینماهای جزیره کیش

سینماهای جزیره کیش

سینما 4 بعدی کیش

در سالهای اخیر سینماهای چند بعدی متعددی در سطح کشور ایجاد شده است که بازدید کنندگان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. پس از سینمای سه بعدی که خود تحولی عظیم در صنعت سینما به شمار می آمد، سینمای چهار بعدی تحولی جدید ایجاد کرد و برای توصیف بهتر فیلم‌های سه بعدی تاثیرات فیزیکی همچون احساس لمس کردن به آن اضافه شد که همگام با فیلم روی می‌دهد. به خاطر هزینه‌های گزاف این نوع تاثیرات فیزیکی این نوع فیلم‌ها تنها در مکان‌های مخصوصی همچون برخی از شهربازی‌های بزرگ بر روی پرده می‌رود. فیلم اواتار یکی از ده فیلمی بود که با این قابلیت در شهربازی‌ها اجرا شد. این سینما ها در سالهای اخیر در کشور رونق بسیاری گرفته اند که سینما 4 بعدی کیش یکی از آنهاست.

بعد چهارم همان افکت های فیزیکی است که به فیلم افزوده می شود . مثلا هنگام سقوط صندلی تکان می خورد، هنگام وزش باد در سالن باد می وزد، هنگام پاشیده شدن آب، به صورت شما آب پاشیده می شود و هنگام افکت های نوری مانند آتش و صاعقه عینا همان افکت ها در سراسر سالن ( مانند فلش ) اجرا می شود .

سینما 4 بعدی جزیره کیش تجربه هیجان انگیزی از سینما برای شما به ارمغان می آورد که هیچ وقت تا کنون آنرا تجربه نکرده اید. کسانی که این تجربه را در سینما 4 بعدی کیش داشته اند، دوستان خود را به تجربه ی این حس جالب و هیجان به یاد ماندنی تشویق می کنند . لازم به ذکر است جزیره زیبای کیش جز اولین مکان هایی بود که سینماهای چند بعدی در ایران به آن آورده شد که مورد استقبال شدید هموطنان نیز قرار گرفت.

اگر قصد تفریح و تجربه هیجانات جدید را دارید توصیه میکنیم حتما در برنامه سفر خود، سینما 4 بعدی را نیز قرار دهید. سینما 4 بعدی کیش در اسکله تفریحی جدید و جنب رستوران توتی فروتی واقع شده است. ساعات کاری این مجموعه از 5 بعد از ظهر تا 2 بامداد می باشد.

کیش علاوه بر سینما 4 بعدی که تجربه ای جذاب برای علاقمندان است، سینماهای چند بعدی دیگری نیز دارد که پیشنهاد میکنیم اگر به این موضوع ها علاقه دارید، به آنها نیز سر بزنید.

 

 

سینما 6 بعدی کیش

جزیره زیبای کیش با گذشت زمان، پیشرفت های چشمگیری نیز داشته است. اگر در دهه 80 به کیش سفر می کردید، با جاذبه های توریستی و تاریخی انگشت شماری مواجه می شدیم که جذابیتهای فراوان خودش را داشت . امروزه اگر به جزیره زیبای کیش سفر کنید، متوجه می شوید که با گذر زمان، جاذبه های گردشگری و تفریحی این جزیره چنیدن برابر شده است. همگام با پیشرفت  تکنولوژی های جهانی، کیش نیز به جلو رفته و توانسته به جایگاه بالایی در زمینه گردشگری برسد. یکی از این پیشرفت ها ، تاسیس سینما های چند بعدی به روز است که باعث جذب تعداد کثیری گردشگر به سمت خود شده است. سینما 6 بعدی کیش، یکی از این سینماهاست که تجربه ای جالب را برای مسافرین محترم به ارمغان می آورد.

آیا می دانید چرا به آن سینمای ۶ بعدی گفته می شود؟ دلیل آن استفاده از تکنولوژی های متفاوت است برای احساس بهتر چیزی که می بیند. مثلا: برخورد بندی باریک به پایتان برای حس کردن بهتر دم موش در آن فیلم کوتاه! یا به‌عنوان‌مثال سقوط در یک دره عمیق یا سوارشدن بر قطاری که به مسیری نامعلوم می‌رود و طی آن اتفاقات هیجانی بسیاری می‌افتد.

در جزیره کیش، سینما 6 بعدی می‌تواند پیوند میان تصویر و هیجان را برایتان ملموس کند. در این سینما، با حرکت صندلی، نور، باد و طوفان همراه خواهید شد چراکه بعد ششم این سینما، تجربه‌ای متفاوت از تصویر و مکان آن در فیلم است. وقتی در این سینما هستید، اگر در صحنه‌ای از فیلم هوا سرد شود، سینما هم سرد خواهد شد، اگر باد بیاید، شما روی همان صندلی سینما باد را احساس خواهید کرد. در سینما 6 بعدی با حرکت صندلی، نور و طوفان نیز همراه شوید . چشیدن طعم واقعی تصاویر در این سینما هیجان را به شما هدیه می‌کند.

در کل افکت هایی که این سینماها به تصویر می دهند عبارتند از :

حرکت صندلی به جلو، عقب، چپ، راست، بالا و پایین، پاشیدن آب به صورت، طوفان، رعد و برق، لرزش بدن، تحریک پاها، پراکندن رایحه های گوناگون، دود، حرکت سینما به جلو، حرکت سینما به طرفین، ریزش جرقه، باران بصورت پودر، شوک برق و … که به ایجاد لذت و هیجانی از نوع دیگر کمک می نماید.