سامویی بهتر است یا پوکت؟

سامویی بهتر است یا پوکت؟

سامویی بهتر است یا پوکت؟

برای بسیاری از علاقه مندان سفر و گردشگری، منطقه شرق و جنوب شرقی آسیا بسیار مورد توجه و علاقه است. اما انتخاب مقصد سفر در این منطقه نیز برای این افراد راحت نیست؟ به عنوان مثال سوالاتی مرتب ذهن این افراد را مشغول می کند که به برخی اشاره می کنیم. مالزی بهتر است یا تایلند؟ بالی بهتر است یا پاتایا؟ سامویی بهتر است یا پوکت؟ و امثال این ها. در این مطلب به یکی از این سوالات متداول پاسخ خواهیم داد و با مقایسه سامویی و پوکت راهنمایی خواهیم کرد که سفر به هر کدام برای چه دسته افرادی می تواند جذاب و لذت بخش باشد. همراه ما باشید.

قطعا نمی توان با قاطعیت گفت یک مکان توریستی بهتر از دیگری است. زیرا علایق و سلایق انسان ها متفاوت است. برخی افراد به تفریحات ساحلی علاقه دارند. برخی برای سفر خانوادگی به وجود شهر بازی و پارک آبی برای تفریح کودکانشان بیشتر اهمیت می دهند. برخی برایشان آرام بودن مقصد سفر خیلی مهم است که بتوانند آرامش خوبی در آن مکان بدست بیاورند. برخی نیز هزینه را مقایسه می کنند و گزینه ای که ارزان تر باشد را برای سفر انتخاب می کنند. مولفه های خیلی زیاد دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که در حوصله این بحث نمی گنجد. از این رو ما مزایا و معایب هر یک از این دو مقصد گردشگری را بیان می کنیم. شما بر اساس سلایق خود و خانواده و همراهانتان در سفر می توانید مناسب ترین گزینه را برگزینید.ابتدا عرض می کنیم پوکت و سامویی دو جزیره زیبا و مشهور تایلند هستند که همواره مملو از گردشگران از سراسر دنیا هستند.

 

پوکت کجاست؟

پوکت بزرگ ترین جزیره کشور تایلند است که در جنوب دریای آندامان قرار دارد. این جزیره تا بانکوک پایتخت تایلند حدود 862 کیلومتر فاصله دارد. اما با وجود پل های مدرن می توان از این جزیره به خشکی های کشور تایلند رسید. مهم ترین شهر توریستی این جزیره پاتونگ نام دارد و تا فرودگاه جزیره 45 دقیقه فاصله دارد. به پوکت از راه دریای، هوایی و زمینی می توان سفر کرد. خیلی راحت و ارزان از هر جای تایلند می توان با اتوبوس یا قطار از روی پل های ایجاد شده وارد این جزیره شد که یک مزیت برای سفر به پوکت و دیدن جاذبه های پوکت محسوب می شود.آب و هوای پوکت استوایی بوده و تمام سال گرم است.

پوکت کجاست؟

 

ساموئی کجاست؟

سومین جزیره بزرگ تایلند سامویی است و در خلیج تایلند قرار دارد. در حقیقت این جزیره در 700  کلیومتری جنوب بانکوک قرار دارد. فاصله این جزیره از سواحل شرقی تایلند حدود 80 کیلومتر است. تفریح بسیار رایج در این جزیره غواصی است. سواحل چاونگ و لامائی توریستی ترین سواحل آن هستند. اما برای کسانی که به آرامش نیاز دارند، سواحل دنج بخش غربی جزیره پیشنهاد بهتری است. برعکس پوکت این جزیره راه زمینی ندارد و فقط سفر دریایی و هوایی از طریق کوالالامپور و بانکوک و پوکت به آن انجام می شود که به نسبت گران تر است.آب و هوای سامویی هم استوایی است اما سه فصل مجزا دارد که عباتند از فصل بارندگی، فصل خشک و فصل گرم. در فصل بارندگی غواصی اصلا توصیه نمی شود. بهترین فصل سفر به سامویی فروردین تا مهر است.

ساموئی کجاست؟

 

هزینه اقامت و خورد و خوراک و تفریحات در هر دو جزیره تقریبا یکی است اما رسیدن به پوکت ارزان تر است. علاقه مندان خرید می توانند بیشتر از پوکت لذت ببرند زیرا دارای مراکز خرید بزرگی است. سواحل پوکت چشم اندازهایی بی نظیر دارند. تفریحات ساحلی نیز در این جزیره به مراتب بهتر است. اما برای کسانی که به آرامش نیاز دارند و از شلوغی بیزارند مناسب نیست و این افراد سامویی را ترجیح می دهند. سامویی همچنین برای غواصی هم مناسب تر است.