سافاری کیش

سافاری کیش

سافاری کیش

وقتی اسم کیش می آید، همه به فکر آرامش و زیبایی و جاذبه های گردشگری درجه یک آن می افتند که سالانه میلیون ها نفر را به سمت خود می کشاند. کیش پر است از تفریحات دریایی و غیر دریایی هیجان انگیز و جدید که همین موضوع باعث شده تا قطب گردشگری کشور شود. با گشت و گذار در کیش، می توان تفریحات متعددی در جای جای جزیره پیدا کرد و از آن لذت برد. یکی از جذاب ترین، هیجان انگیزترین و خاطره انگیز ترین تفریحات که چندی است در جزیره برگزار می شود، سافاری کیش است.

سافاری در لغت به معنی سیاحت و بازدید است و معمولا به برنامه های گردشگری گفته می شود که شرکت کنندگان در یک مسیر مشخص با وسایل نقلیه ی مخصوص و یا چهار پایان به گشت و گذار می پردازند و از مکان های دیدنی و جذاب دیدن کرده و لذت میبرند.

یکی از مهیج ترین سافاری ها، تور صحراست که در مسیری بیابانی و صحرایی با خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور مثل تویوتا لندکروز، لندرور و یا حتی شتر میباشد. شرایط اقلیمی مورد نیاز برای تور صحرا طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است، به همین دلیل جزیره کیش با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت مناسب برای پذیرش گردشگران استعداد بالقوه ای برای این نوع تور را دارا می باشد.

اولین‌بار سال ۱۳۹۲ بود که سافاری کیش در مجموعه‌ای کامل و حرفه‌ای و در زمینی ۵۰۰ هزار متر مربعی به بهره ‌برداری رسید. آب و هوا و طبیعت کیش دلیل مهمِ ساخت مجموعه پارس سافاری در جزیره کیش بود. تور صحرا در سافاری کیش نیز مانند دیگر سافاری‌ها در ایران معروف‌ترین شکل سافاری است. سافاری در صحرا به این معناست که وسایل نقلیه‌ قدرتمندی، عمدتا خودروهای دو دیفرانسیل با سرعت برانند. لازم است بدانیم که به سافاری، آفرود نیز گفته می‌شود.

شما در هر سنی که باشید با رعایت نکات ایمنی می‌توانید تور سافاری جزیره کیش را امتحان کنید. بنا بر علاقه‌ای که به این ورزش داشته باشید، دو نوع سافاریِ معمولی یا تور VIP سافاری را می‌توانید برگزینید. در تور معمولی سافاری ۱۵ دقیقه با سرعت و هیجان در طبیعت خشک و بیابانی حرکت خواهید کرد و در تور VIP به مدت ۹۰ دقیقه آن‌هم متنوع‌تر، از تور سافاری کیش لذت خواهید برد.

نکته‌ای که در رابطه با این دو تور وجود دارد آن است که تور VIP سافاری مخصوص صبح است. تور سافاری معمولی اما در تمام ساعاتی که مجموعه پارس سافاری فعالیت دارد، قابل استفاده است. از این جاذبه های کیش حتما بازدید فرمایید.