جاذبه های گردشگری زاگرب

جاذبه های گردشگری زاگرب

جاذبه های گردشگری زاگرب

همان طور که می دانیم کرواسی یکی از زیباترین کشورهای توریستی اروپاست و پایتخت زیبای آن زاگرب نیز جاذبه های توریستی فراوانی دارد که در این مطلب قصد داریم به جاذبه های گردشگری زاگرب اشاره کنیم. بیشتر در کشور ما به علت حضور برانکو ایوانکوویچ و میروسلاو بلازویچ در کشورمان و حضور بازیکنان مطرحی چون لوکا مودریچ و ایوان راکیتیچ در تیم های مطرحی چون بارسلونا و رئال مادرید، کشور کرواسی را با فوتبال می شناسند. به ویژه اینکه در جام جهانی 2018 روسیه نیز تیم ملی فوتبال این کشور نایب قهرمان جهان شد.

 

برج لتسکا زاگرب (برج لوتسرکاک)

در میان جاذبه های گردشگری زاگرب کرواسی، معروفترین آن ها که در واقع به نوعی نماد شهر زاگرب است برج لتسکا نام دارد که برای حفاظت از دروازه جنوبی شهر گردک در قرن 13 ساخته شده بود و در آنش سوزی سال 1731 هیچ آسیب خاصی ندید. در کتاب ها و داستان های افسانه ای نقل شده است که برج لتسکا روزگاری دارای یک ساعت بوده  که هر شب پیش از بسته شدن دروازه صدای بلندی می داده تا افرادی که خارج دروازه مانده بودند متوجه شده و سریعتر به داخل برگردند. در قرن ۱۹، طبقه چهارم و تعدادی پنجره به برج اضافه شد. گردشگران می توانند بالای این برج رفته و مناظر زیبا را مشاهده کنند.

برج لتسکا زاگرب (برج لوتسرکاک)

 

غرفه‌ هنر و گالری مسترویچ زاگرب (نمایشگاه مسترویچ)

اصلی ترین مشخصه این بنای زیبا که از جاذبه های توریستی زاگرب است رنگ جذاب آن است. تاریخچه این بنا به 1896 بر می گردد که به منظور برگزاری نمایشگاه ساخته شد. امروزه هم محل نمایشگاههای مربوط به هنر معاصر  در زاگرب است. در قرن 17 مسترویچ در اینجا ساکن بوده و حجاری می کرده و این مکان گالری هنر وی بوده است. 300 مجسمه برنزی، سنگی و چوبی در این نمایشگاه نگهداری می شوند. همچنین نقاشی های پرتره، حکاکی و سایر هنرها نیز در این مکان وجود دارد.

غرفه‌ هنر و گالری مسترویچ زاگرب (نمایشگاه مسترویچ)

 

پارک ماکسیمیر زاگرب

یکی از بهترین مکان های تفریحی در زاگرب و از وسیع ترین پارک های موجود در این شهر، پارک ماکسیمیر است که به سبک باغ های انگلیسی طراحی شده است. یک فضای باز سرسبز و بسیار بزرگ، دریاچه مصنوعی، باغ وحش کوچک، باغ گل زیبا، مسیرهای ماجراجویی کودکان و مکان هایی برای پیک نیک خانواده ها در این پارک قرار گرفته است. در مسیر پارک ماکسیمیر زاگرب، استادیوم فوتبال باشگاه معروف دینامو زاگرب هم قرار دارد که مسابقات بین المللی تیم ملی کرواسی نیز معمولا در آن برگزار می شود

پارک ماکسیمیر زاگرب

 

کلیسای سنت کاترین زاگرب

این کلیسا در دل خود آثار زیبای هنری از دوره و سبک هنر باروک همراه با گچبری های هنر مند معروف ایتالیایی آنتونیو را در خود جای داده است. نقاضی آبرنگ کاترین در قسمن پشت محراب اصلی نیز از دیدنی های این بناست که در سال 1762 کشیده شده است. محراب سنت ایگناتیوس نیز از جذابیت های کلیسای سنت کاترین زاگرب است.

کلیسای سنت کاترین زاگرب

 

موزه میمارا زاگرب

در مرکز شهر زاگرب، موزه میمارا قرار گرفته که در حقیقت نمایشگاه دائمی آثار هنری است و در آن بیش از 3750 اثر ارزشمند هنزی قرار گرفته است. این موزه که از جاذبه های گردشگری زاگرب به شمار می رود نزدیک نهادهای آموزشی و فرهنگی این شهر قرار گرفاه است.

موزه میمارا زاگرب

 

البته به غیر از زاگرب، جاذبه های گردشگری کشور کرواسی بسیار پرتعداد هستند و در شهرهای مختلف این کشور زیبایی اروپایی قرار گرفته اند و در سفر به کرواسی هیچ یک از این ها را نباید از دست داد.