جاذبه های گردشگری آمالفی ایتالیا

جاذبه های گردشگری آمالفی ایتالیا

جاذبه های گردشگری آمالفی ایتالیا

برعکس تصور اکثر ما جاذبه های توریستی ایتالیا به شهر رم، میلان، ونیز و همچنین اثر جذابی مانند برج کج پیزا محدود نمی شود. یکی از جاهای ایتالیا که تعداد زیادی توریست را همه ساله به ویژه در سال های اخیر به سوی خود جذب کرده است، شهر ساحلی آمالفی است. بسیاری از ما عکس های دیدنی آمالفی را در میان عکس های مناظر زیبایی که حتی تلویزیون نمایش می دهد دیده ایم. اما نمی دانستیم مربوط به آمالفی است و حتی اسم این منطقه زیبا را هم نشنیده ایم. در ادامه مطلب به جاذبه های گردشگری آمالفی ایتالیا اشاره می نماییم.

آمالفی کجاست؟

برای علاقه مندان سفر و کسانی که آمالفی را نمی شناسند لازم است ذکر کنیم که در حقیقت آمالفی، یک خط ساحلی دیدنی است که در امتداد سواحل شبه جزیره‌ سورِنتینو در جنوب ایتالیا کشیده شده است. آمالفی از محبوب‌ ترین نقاط گردشگری ایتالیا بوده و هر ساله میزبان گردشگران بی‌ شماری از گوشه و کنار جهان است.

آمالفی کجاست؟

تاریخجه آمالفی Amalfi،  بسیار پر فراز و نشیب بوده و طی قرون یازده و دوازده میلادی، منطقه ای دوک نشین بوده است که شهری به همین نام مرکز آن بوده است. سپس این شهر تحت سیطره‌ قلمروی شاهزاده نشین سالِرنو Salerno قرار گرفته است. اما سرانجام در سال ۱۱۳۷ میلادی این ناحیه به جمهوری پیزا Republic of pisa ملحق شد و در نتیجه برای سالیان طولانی این منطقه درگیر بحران‌ های مختلفی شد. در سال ۱۹۹۷ میلادی، این شهر را به دلیل چشم انداز فرهنگی غنی و متنوعش، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

شهر فوروره Furore در امتداد این خط ساحلی و در کناره‌ دریای مدیترانه یکی از زیباترین شهرهای این ناحیه‌ است. اما متاسفانه شهر فوروره هنوز در نزد گردشگران به خوبی شناخته شده نیست. اما س از از شهر بسیار زیبای پوزیتانو Positano که در ادامه معرفی خواهیم کرد ، فوروره با جاذبه های طبیعی اش جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است. در فوروره شاهد یک آبدره‌ زیبا و طبیعی هستید که با آب‌ های فیروزه‌ ای رنگ و ساحلی دنج با شیب ملایم خواهد بود. خانه ماهیگیران نیز در این ساحل دیده می شود.

 

سورنتو آمالفی Sorrento

سورنتو در ساحل آمالفی محلی است که دریای مدیترانه و کوه ووزویوی منظره ای فوق العاده به آن داده است. کوه ووزویوی که در فاصله دور با ترکیب دریایی آبی رنگ تصویر فراموش نشدنی در یاد خواهد گذاشت. این منطقه بارها بین رومی ها و یونانی ها دست به دست شده است و خرابه های آن دوران در این منطقه قابل مشاهده است. این منطقه، هتل ها و استراحتگاه های زیادی دارد که عبارتند از از خانه های بزرگ تا ویلا های کوچک یا خانه شهری.

سورنتو آمالفی

 

پوسیتانو آمالفی Positano

منطقه پوسیتانو از جاذبه های گردشگری آمالفی بوده و به معنای واقعی منظره ای زیبا و رنگارنگ را دارا می باشد. البته این منطقه بسیار شبیه سورنتو است و تمامی امکانات ساحل امالفی را در مقیاس کوچتر به شما ارائه می دهد. ساحل بزرگ و زیبای پوسیتانو برای افرادی که دنبال محلی آرام برای گذران تعطیلات هستند بسیار مناسب است.

پوسیتانو آمالفی

 

کاپری آمالفی Capri

کاپری در ساحل آمالفی نیز از جاذبه های توریستی آمالفی است. تعدادی شهرهای کوچک در این جزیره وجود دارد که میتوانید آنها را ببینید و در آنجا  اقامت کنید. آناکاپری Anacapri یکی از همین شهر ها محسوب می شود که به طور عجیبی ساکت و آرام است و مرکز خوبی برای دیدن سنت های قدیمی ایتالیا محسوب می شود.

پیاده روی یا دیدار از بندرگاه قدیمی و زیبا برای گردشگران سفری عالی رقم خواهد زد. همچنین از خوردن بهترین غذاهای ایتالیایی در سفر با آمالفی غافل نشوید.

کاپری آمالفی