بهترین جزایر توریستی مالزی

بهترین جزایر توریستی مالزی

بهترین جزایر توریستی مالزی

جزایر مختلفی در کشور مالزی وجود دارند که به علت طبیعت بی نظیر و جنگل های انبوه گرمسیری و بعضا به خاطر آب شفاف سواحلشان، و حتی وجود روستاهای زیبا و معابد دیدنی بسیار مورد توجه گردشگران از سراسر نقاط دنیا قرار دارند. در این مطلب سایت به روز شو قصد داریم به معرفی بهترین جزایر توریستی مالزی بپردازیم. به طور کلی معروف ترین جزایر مالزی برای گردشگران، لنکاوی، پرهنتیان، تیامون، ردانگ، مابول، سیپادان، تنگول، پنانگ، کاپاس و پانگکور هستند.

جاذبه های جزایر لنکاوی

لنکاوی قطعا معروف ترین مجمع الجزایر مالزی برای توریست ها در دنیا می باشد و از 99 جزیره در نزدیکی تایلند تشکیل شده که در دریای آندامان قرار دارند. مناظر متنوع آن اعم از سواحل، کوه‌ها، جنگل انبوه و تالاب‌ های مانگرو، برای گردشگران جاذبه‌ های گسترده‌ ای را فراهم می‌ آورد.

جاذبه های جزیره پنانگ

به پنانگ به علت موقعیت مکانی مناسب در مسیر تجارت دریاییف از گذشته های دور، مروارید شرق می گفتند. این جزیره بزرگ از فرهنگ های گوناگونی در خود بهره می برد. معابد و ساختمان های به جای مانده از دوران استعمار، از جاذبه های جزیره پنانگ به شمار می رود.

جاذبه های جزایر پرهنتیان

جزایر پرهنتیان در شمال شرق مالزی در نزدیکی مرز تایلند قرار دارند. هتل های این منطقه بسیار قیمت مناسبی دارند و بهترین مکان برای مسافران با بودجه بسیار محدود به شمار می رود. جنگل های استواایی این منطقه بسیار دیدنی است.

جاذبه های جزیره تیامون

بسیاری از جهانگردان، این جزیره را زیباترین جزیره دنیا می دانند. این جزیره بسیار توسعه یافته بوده و امکانات مناسبی نیز دارا می باشد. این جزیره توسط صخره های مرجانی احاطه شده و برای غواصی بسیار مورد توجه است.

جاذبه های جزیره ردانگ

ردانگ از بزرگترین جزایر شرق مالزی است. شهرت این جزیره به علت شن سفید پودری سواحل آن و همچنین روشنی آب اطراف آن است. این جزیره نیز از مقاصد گردشگری علاقه مندان غواصی است.

بهترین جزایر توریستی مالزی